Facebook Google+ Twitter

Czechy opuszczą Unię? Vaclav Klaus obwinia UE o problemy kraju

W wywiadzie, udzielonym dziennikowi "Mlada Fronta Dnes" Vaclav Klaus wezwał Czechów do opuszczenia Unii Europejskiej. Według niego, to przez Unię kraj wpadł w tarapaty.

 / Fot. che, CC 2.5Były prezydent Czech udzielił wywiadu dziennikowi "Mlada Fronta Dnes", w którym ostro wypowiada się na temat Unii Europejskiej i zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Według Klausa, Czesi nie powinni skupiać się na tych wyborach, ale myśleć o kolejnych, w których powinni zdecydować o opuszczeniu Unii Europejskiej. Były prezydent obwinia UE o problemy kraju i uważa, że kraj powinien jak najszybciej opuścić wspólnotę - podaje polskieradio.pl.

Niektórzy sądzą, że wywiad jest częścią kampanii promocyjnej nowej książki Vaclava Klausa "Czeska Republika na rozdrożu. Czas decyzji". Wybory parlamentarne odbędą się 25 i 26 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie zgadzam się z panem Klausem. Winę ponoszą raczej raczej chore mechanizmy ustrojowe, dotyczące całego świata zachodniego i Wspólnoty Niepodległych Państw (umowne i lichwiarskie zadłużenie, sztuczne podtzrymywanie dolara jako papierowej waluty rezerwowej, dolaryzacja ropy itd.) jak też brak odpowiednich środków nadzoru i karania osób sprawujących władzą za jej nadużycia. Czechy borykają się z olbrzymim zadłużeniem pubłicnym, wynikłym z lekkomyślnego zaciągania pożyczek przez rządzących państwem i województwami. Rządy demokratyczne okazały sią w tej sprawie równie samowolne, gardzące zdrowym rozsądkiem, umiarem i nie mające ochoty pytać o nic rządzonych jak niegdysiejsze reżimy komunistyczne. Rzecz jasna UE nie pomogła w tej sprawie, a tylko dodała własne mechanizmy, działające w podobnym kierunku. Jednak pogorszenie sytuacji a bycie jej główną przyczyną to dwie różne rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.