Facebook Google+ Twitter

Czechy. Po Pradze będą jeździły tramwaje z internetem

Już niedługo zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli korzystać w praskich tramwajach z bezprzewodowego internetu. W ostatni dzień marca zostaną przeprowadzone próby uruchomienia łącza.

Herb Pragi / Fot. Czech Copyright Act/ wikipedia.plPierwszym tramwajem, który na razie tylko na próbę zaoferuje swoim pasażerom bezprzewodowy internet będzie ten z numerem 17. Jak poinformowała dyrekcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Pradze, maszyna została specjalnie zmodernizowana - wyposażono ją również w monitory LCD. Będą na nich wyświetlane informacje o sposobie zakupu biletów oraz regulamin korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Ekrany posłużą również do prezentowania spotów na temat zachowania pasażerów i ich bezpieczeństwa.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyJazdy próbne tego wyjątkowego tramwaju potrwają pół roku. Miejmy nadzieję, na powodzenie projektu, a być może w przyszłości warszawski ZTM podejmie podobne działania :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.