Facebook Google+ Twitter

Czechy: Policja w praskim magistracie. Władze podejrzane o korupcję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 19:07

Czeska policja wkroczyła do praskiego magistratu. Zapieczętowała część biur i komputerów. Wydział policji zajmujący się przestępczością zorganizowaną prowadzi śledztwo w sprawie podejrzanych zamówień o wartości 800 milionów koron, czyli 120 milionów złotych, które władze Pragi zleciły prywatnej firmie, pomijając procedury przetargowe.

Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwie złożyła jedna z opozycyjnych radnych. Rada miasta, w której większość mają przedstawiciele konserwatywnej Obywatelskiej Partii Demokratycznej byłego premiera Mirka Topolanka, od dłuższego czasu nie dopuszczała do jakiejkolwiek dyskusji w sprawie podejrzanej transakcji.

Ponadto sama rada miasta na wniosek konserwatywnego prezydenta Pragi Pavla Bema postanowiła zawiesić swoje posiedzenia aż do dnia wyborów parlamentarnych, które odbędą się dopiero pod koniec maja.

Korupcja we władzach miejskich Pragi jest od dłuższego czasu przedmiotem nadzwyczaj ostrej krytyki nie tylko ze strony mediów, ale i mieszkańców stolicy Czech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.