Facebook Google+ Twitter

Czechy: Polityka obrzucono jajami na wiecu wyborczym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-27 22:08

Podczas przedwyborczego wiecu w Pradze szef czeskiej socjaldemokracji Jirzi Paroubek został obrzucony jajkami. Czeskie media podkreślają, że tak zmasowanego ataku nie doświadczył jeszcze żaden czeski polityk.

Prezydent Vaclav Klaus wydał specjalne oświadczenie, w którym ostro sprzeciwia się tego rodzaju przejawom przemocy, nienawiści i nietolerancji. Jest to jego zdaniem bezpośredni atak na elementarne zasady demokratycznego współzawodnictwa partii politycznych.

Na Jirziego Paroubka i jego towarzyszy, gdy tylko stanęli na podium, posypały się setki kurzych jaj. Na nic nie zdały się rozpięte parasole. Politycy nie poddali się jednak i wytrwali do końca wiecu ociekając jajeczną masą.

To już kolejny tego rodzaju atak na byłego premiera, choć jeszcze żaden nie był tak silny. Pierwsze jajko rozbiło się na jego głowie dwa tygodnie temu w Kolinie nad Łabą, kiedy to dwaj młodzieńcy postanowili w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec aroganckiej i złośliwej, ich zdaniem, kampanii wyborczej Paroubka. Socjaldemokraci usiłowali zataić incydent i w rezultacie sprowokowali tym akcję „Jajka dla Paroubka w każdym mieście". Za pośrednictwem serwisu Facebook poparło ją już ponad 40 tysięcy internautów.

Socjaldemokraci oskarżyli Obywatelską Partię Demokratyczną byłego premiera Mirka Topolanka, że to ona stoi za tą kampanią i zwrócili się do rządu o ochronę policyjną. Komentatorzy twierdzą zaś, że gdyby zareagowali z humorem, mogliby skierowane przeciw nim ataki obrócić w swój sukces.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.