Facebook Google+ Twitter

Czechy pożegnały Vaclava Havla. Na pogrzebie był Lech Wałęsa

Na pogrzeb Vaclava Havla, byłego prezydenta Czech, przyjechało 50 delegacji z całego świata. Polskę reprezentowali Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Bogdan Zdrojewski i Jerzy Buzek. W Pradze zabrakło prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wrócił z Chin z ostrym zapaleniem gardła.

 / Fot. EPA/PETER HUDECUroczystości rozpoczęły się w samo południe w katedrze św. Wita w Pradze. Po mszy krewni pożegnają Vaclava Havla w krematorium na Strasznicach. Były prezydent Czech spocznie na Cmentarzu Vinohradzkim dopiero po świętach Bożego Narodzenia.

Czytaj także: Chcemy ulicy Havla w Warszawie. Wiadomości24 apelują do władz miasta

W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział 50 delegacji z całego świata. Havla żegnają m.in. Hillary Clinton, szefowa amerykańskiej dyplomacji oraz Jose Manuel Barroso, szef Komisji Europejskiej - informuje TVN24. Polskę reprezentować będą były prezydent Lech Wałęsa, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, minister kultuy Bogdan Zdrojewski i szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. W Pradze zabraknie Bronisława Komorowskiego, który wrócił z Chin z ostrym zapaleniem gardła.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Cecylia
  • Cecylia
  • 23.12.2011 22:08

Chrzest Polska przyjeła w 966 roku za pośrednictewm Czech.W 1993 Hanna Suchocka i Sejm Polski podpisał Konkordat z Watykanem.Prezydent Havel oraz parlament Czeski postanowili poczekać i nie podpisali Konkordatu z Watykanem.Nawet bez wiz Czesi mogą podróżować do USA my czekamy.Vaclav Havel stawiał na pełną niezależność i wysokie standardy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 23.12.2011 17:27

w polsce mamy takich politykow jak havel na kazdym kroku duzo.to polityk ktory lubil sobie wypic,pisal brednie ktortym nkt nie rozumial.dszisiaj bieda a w czechach wieksza niz za komuny .havel to byl idealista z innego swiata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 23.12.2011 16:45

hawel wielki mąż stanu takich już niewielu na świecie pełnym skarłowaciałych polityków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hawel, uczciwy, szlachetny i prawy człowiek.Wyjątek wśród polityków dnia dzisiejszego. Kilka ulic jego imienia powinno w Polsce przypominać tego wielkiego człowieka i ideały, którym poświęcił najlepsze lata swojego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 23.12.2011 14:55

Havel -wielki polityk ,Mąż Stanu, intelektualista ,artysta ,mądry ,porządny człowiek!!

A co można napisać o naszych politykach - niewiele, TW Bolki !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli zdarza się nam Polakom mówić o Czechach "Cześki", "Czesiek" to o śp. Vaclavie Havlu należy mówić Czesław.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W państwie, gdzie politycy nie dostaja orgazmu na temat religii, krzyża w państwowych instytucjach i nie demonstrują swojej najnabożności - wdowa i kilka innych stojących za trumną osób zrobiło znak krzyża na piersiach. A więc można wiarę traktowac prywatnie i mieć państwo, gdzie nikt wierzącym nie przeszkadza, a mniej pobożni towarzyszą wielkiemu człowiekowi w katedrze. Bez demonstracji siły Watykanu i wspaniałaosci obrzędów religijnych.
Przypuszczam, że spokojne i wywazone podejscie do spraw wiary, to też jedna z zasług zmarłego prezydenta i polityka, który nigdy nie popadał w histerię.
Na żaden temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.