Facebook Google+ Twitter

Czechy przepraszają za kontrowersyjną wystawę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-15 13:28

Czechy, kierujące pracami Wspólnoty, przepraszają Bułgarię i te kraje, które poczuły się urażone kontrowersyjną wystawą w Brukseli. Słowo "przepraszam" wypowiada też autor wystawy Dawid Czerny.

Chodzi o trójwymiarową instalację w budynku Unijnej Rady, która miała wyśmiewać i burzyć stereotypy. Wywołała jednak burzliwą debatę i protesty.

Najbardziej poczuła się urażona Bułgaria, która została przedstawiona jak jednak wielka turecka toaleta. Czeski rząd zapewnia, że ekspozycja zostanie usunięta, jeśli poprosi o to rząd w Sofii. Polska to kraj, w którym zakonnicy wznoszą gejowską flagę. Mapa Niemiec pokryta jest siecią autostrad, które układają się w swastykę.

Francja to miejsce ciągłych strajków, a Włochy to kraj piłkarzy, tyle że po uruchomieniu instalacji Włosi wykonują z piłkami nieprzyzwoite ruchy. Z kolei Słowacja została przedstawiona jak kiełbasa, opakowana wstążką w kolorach węgierskiej flagi. Czeski wicepremier do spraw europejskich Alexandr Vondra zapewniał, że to nie jest czeska wizja Europy, a jedynie sztuka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.