Facebook Google+ Twitter

Czechy. Pussy Riot potępione przez państwo i Kościół katolicki

Premier Nečas nazwał występy rosyjskich punkówek "szczytem złego smaku" i wezwał do wyciszenia tematu ich skazania dla dobra czeskiego eksportu. Kardynał Duka porównał je i Femen do Stalina i uznał, że to one, a nie Putin zagrażają Europie.

Sonda

Czeski premier i prymas mają słuszność?

 / Fot. Игорь Мухин/CC 3.0„Musimy położyć kres pewnym modom politycznym, które obiektywnie rzecz biorąc odbijają się na naszym eksporcie. Mam na myśli fałszywą adorację w stosunku do takich wydarzeń jak te związane z rosyjskim zespołem Pussy Riot, które są szczytem złego smaku, a w żadnym wypadku czymś mogącym symbolizować wolność i demokrację.” - powiedział wczoraj premier Petr Nečas na międzynarodowych targach budowlanych we Brnie.

Prawicowo-konserwatywny rząd tego premiera wykonuje obecnie wielki manewr gospodarczy, polegający na zaciskaniu pasa w celu oddłużenia państwa, a jednocześnie forsownym zwiększeniu udziału w czeskim eksporcie krajów spoza strefy euro. W związku z tym premier ostrzegł również przed wszelkimi akcjami na rzecz Dalaj Lamy i niepodległości Tybetu - donoszą Lidove Noviny.

W wywiadzie dla czeskiej publicznej całodobowej rozgłośni informacyjnej Radiožurnál kardynał Dominik Duka odrzucił argumenty obrońców tego zespołu. M. in. podkreślił, że nie ma mowy o uznaniu jego występu w soborze Chrystusa Zbawiciela za formę modlitwy. Raz, że w treści utworu muzycznego mającego za nią uchodzić użyto wulgarnych wyrazów, a dwa kobiety zgodnie z obrządkiem prawosławnym nie mają prawa znajdować się w tej części cerkwi za wyjątkiem dnia, w którym biorą ślub kościelny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

rżewski
 • rżewski
 • 18.09.2012 13:40

Panie Wasiluk....
"Wiem, że od czytania i smaodzielbego myślenia okropnie przedmówców boli głowa, więc zapewne nie przeczytają, ale trudno. Mógłbym usunąć wasze wypowiedzi za obrażanie innego upytkownika tego serwisu, ale tego nie zrobię. Sami sobie wystawiacie świadectwo..." - To jest właśnie to o czym mówiłem, duma aż rozpiera a skromność jak wnioskuję jest czymś dla Pana bardzo obcym. Co więcej, uważam, że czytanie proponowanych dzienników Stefana Żeromskiego na niewiele się tutaj zda. Co do usuwania niewygodnych dla siebie komentarzy - owszem stało się już to bardzo częstymi praktykami użytkowników tego portalu mieniących się "dziennikarzami", stąd też od tego czasu uważam, że tworzycie po prostu kółko wzajemnej adoracji. Bardzo dziecinne zachowanie. Kolejna sprawa. Cytowanie przez Pana w takich okolicznościach Biblii jest tutaj zupełnie nie na miejscu i niech sobie Pan uświadomi że właśnie w tym momecie mógł Pan urazić czytających, dla których stanowi ona coś więcej niż kilka mądrych wersów wykorzystywanych w "ciętej" ripoście. Zapewniam przy okazji, że to nie o mnie chodzi, ja potrafię powziąć dystans do tego typu zachowań. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do dwóch ostatnich przedmówców. Polecam owych uwadze dzienniki Stefana Żeromskiego i jak opisał reakcje swoich chlebodawców (oraz opis tychże) na śmierć arcyksięcia Rudolfa. Wiem, że od czytania i smaodzielbego myślenia okropnie przedmówców boli głowa, więc zapewne nie przeczytają, ale trudno. Mógłbym usunąć wasze wypowiedzi za obrażanie innego upytkownika tego serwisu, ale tego nie zrobię. Sami sobie wystawiacie świadectwo. Ja zaś przywykłem kierować się w stosunku do osb osobiście mnie obrażających zasadą: "Ojcze przebacz im, albowiem nie wiedzą co czynią." Dicit.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xy
 • xy
 • 12.09.2012 17:07

Pomimo umiejętności nauczenia się języków obcych czy też jakiegoś rodzaju inteligencji są osoby mające "źle w głowie". Wymyślają sobie swoją własną rzeczywistość i starają się za wszelką cenę przymusić innych do swojego sposobu myślenia. Nikt im nie jest w stanie " wybić z głowy" ich światopogląd. Próżna z takimi dyskusja. Duży wpływ w tego rodzaju odchyleniach od normy może być wychowanie w domu czyli to,co im w domu do głowy wbili,wpływ przekonań rodziny. Faktem jest skrajność w myśleniu,schematy, brak elastyczności tzw." zakuty łeb". Sprawa jest beznadziejna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
poliglota
 • poliglota
 • 12.09.2012 16:17

Można znać i 10 języków ale w żadnym nic nie mieć do powiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tyle dumnym co dociekliwym. Od czasu gdy jako dzieciak zobaczyłem jak w (czego uczono mnie w szkole, że w takowym żyję) przodującym na świecie ustroju znika z półek po kolei wszystko, od kiełbasy po plastelinę, przestała mnie zadowalać najszerzej spotykana interpretacja otaczającej mnie rzeczywistości. Zaś co o mnie myśleć to oczywiście sprawa przedmówcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rżewski
 • rżewski
 • 12.09.2012 08:55

Panie Wasiluk...
"Przedmówca ogromnie się myli. Chcąc tak twierdzić trzeba nie znać dziejów narodów Rosji w XX wieku nawet w ogólnych zarysach. Zresztą to również moja wina. Powinienem już dawno zamieścić tu kilka artykułów na ten temat. Niestety aktualności i języki zupełnie pochłaniają mój czas. No ale może się poprawię."
+
"znam 8 języków (w tym wszystkich krajów sąsiadujących z Polską z wyjątkiem litewskiego. którego ostatnio też zacząłem się uczyć)"

= zastanawiam się co myśleć o tak dumnym z siebie czlowieku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli premier sąsiedniego państwa wypowiada się w tak głośnej sprawie, to jest to wystarczający powód, aby o tym napisać. Proszę zaznaczyć jeszcze mocniej swoje zdanie głosując w sondzie. Skoro powiedziało się xy, to czemu nie z?

Komentarz został ukrytyrozwiń
xy
 • xy
 • 11.09.2012 22:49

Grzegorz Wasiluk zrobił się już strasznie nudny bez przerwy chcąc potępiać te Pussy Riot za ich występ w cerkwi. Ile jeszcze bedzie o tym pisał?

Komentarz został ukrytyrozwiń
marty
 • marty
 • 11.09.2012 22:24

Myślę, że dla Żydów, którym performerki zaszłyby za skóry wyrok dwóch lat łągru by nie wystarczył. O ile w przypadku profanacji Menory świat (zapewne i CM) OSZALAŁBY z oburzenia na profanatorów, to podcieranie Biblią chrześcijan tyłka podciągane jest pod akt sztuki albo polityki.

Wyrok łagru może szokować Euro.

Ale wrażliwość rosyjska ma inne miary. I może to jest problem.

Pussy Riot są tylko trybikiem wielkiej wojny oligarchów z Putinem. Te kobietki jak wszystkie lalki manipulowane przez agentów popkultury nie maja swoich słó, stylizacji i przekonań. Oligarchowie toczą jeden wspólny konglomerat ekonomiczno-kulturowy który z kulturą i wolnością słowa ma tyle wspólnego, co socrealizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko lepsze samopoczucie. Sprzymierzanie się z kanaliami zawsze prowadzi do problemów. A wartości można znaleźć koło siebie. Wystarczy się rozejrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.