Facebook Google+ Twitter

Czechy: Starcia polskich pseudokibiców z policją przed meczem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 19:59

Grupy polskich pseudokibiców starły się z policją przed spotkaniem reprezentacji Czech i Polski, rozgrywanym w Pradze w ramach eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej. Czesi określają spotkanie, które rozpoczyna się o godzinie 20.30, jako "mecz najwyszego ryzyka".

Do potyczek polskich chuliganów z policją doszło przy bramach wejściowych na stadion. Polacy rzucali w stronę policjantów petardy. Agresywnych pseudokibiców spacyfikowała dopiero policja konna. Akcję koordynowano z policyjnego smigłowca, który krążył nad stadionem Sparty.

Czesi od wielu dni obawiali się polskich pseudokibiców. Do Pragi przyjechało około 4 tysięcy Polaków. Przeciw najbardziej agresywnympolicja zmoblizowała ogromne siły - aż 10 tysięcy funkcjonariuszy.
To jedna z największych operacji policyjnych w Pradze w ostatnich latach.

Ulice niemal wymarłego miasta patrolują również policjanci w cywilnych strojach. Do pierwszych interwencji doszlo już o godzinie 17.00 w centrum Pragi na Starometskim Namesti, gdzie policja spałowała i rozproszyła grupy agresywnych chuliganów, którzy atakowali przechodniów, usiłowali wzniecać awantury i uciekali do przyległych uliczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

normalka .. ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.