Facebook Google+ Twitter

Czechy to nie tylko Praga!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-03-06 12:59

Wielu turystów odwiedzając Czechy, zmierza do stolicy, nie wiedząc o wielu innych, godnych uwagi miejscach za południową granicą. W zabytkowych miastach i miasteczkach, urzekających niepowtarzalną atmosferą, życie płynie pomału, typowo czeskim, niespiesznym tempem.

Telč chlubi się jednym z najpiękniejszych rynków w Czechach. / Fot. www.czechtourism.comJednym z takich miejsc jest miasteczko Slavonice, tuż przy granicy z Austrią, należące do najpiękniejszych renesansowych miast w Europie. Wiele zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO znajdziemy w Třebiču (45 km na zachód od Brna) i okolicach Žďárze nad Sazavą i Telču, chlubiącym się jednym z najpiękniejszych rynków w Czechach, z unikalnie zachowanym frontonem zabytkowych domów mieszczańskich z arkadami.

Piękne miasta napotkamy podróżując po wschodnich Czechach: Litomyśl, miasto rodzinne słynnego kompozytora czeskiego Bedřicha Smetany, wpisane na listę UNESCO, Chrudim, Pardubice, słynące ze wspaniałych pierników i odbywających się od roku 1874, znanych na całym świecie wyścigów konnych o nazwie Wielka Pardubicka Steeplechase. Miłośników koni zapraszamy też do odwiedzenia stadniny w Kladrubach nad Łabem (ok. 20 km od Pardubic), o której wzmianki pochodzą już z XVI wieku, oraz do muzeum koni w Slatiňanach.

Z dziećmi warto wybrać się na wycieczkę do wspaniałego, olbrzymiego akwarium, w samym centrum Hradca Královégo, lub do ogrodu zoologicznego w Dvorze Kralovem, który może poszczycić się największą kolekcją zwierząt afrykańskich w Europie oraz jedynym w Europie wieczornym safari.

Na Szumawie turystów urzeknie jedno z najpiękniejszych czeskich miast – Czeski Krumlov, którego zabytkowe centrum wpisane jest na listę UNESCO. Wiele urokliwych miejsc napotkamy w okolicach Pragi. Należy do nich na przykład Kutna Hora z majestatyczną Katedrą św. Barbary – unikatowym dziełem architektury gotyckiej, imponującym symbolem potęgi i bogactwa państwa.

Wycieczka do Muzeum Górnictwa w Příbramiu, oddalonym o około 40 km od Pragi, spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Zwiedzając chatę z XVII wieku przekonamy się, jak żyła typowa rodzina górnicza, poznamy dzieje górnictwa w regionie środkowych Czech, sięgające pradawnych czasów.

Więcej informacji na stronie: Czechtourism

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To zupełnie jak z tym hasłem - "Pieniądze to nie wszystko - a jednak!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.