Facebook Google+ Twitter

Czechy zamykają ambasadę w Jemenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 19:30

Czechy zamknęły departament wizowy i konsularny swojej ambasady w stolicy Jemenu Sanie. MSZ w Pradze wezwało też obywateli czeskich do ograniczenia wizyt w tym kraju. Czeskie władze obawiają się ataków terrorystycznych, które zapowiedziała jemeńska organizacja Al-Kaidy.

W poniedziałek działalność konsularną w Jemenie ograniczyła także Francja i Japonia, w niedzielę uczyniły to Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Ekstremiści, działający na Półwyspie Arabskim, zagrozili atakami na placówki krajów zachodnich na terenie Jemenu. Amerykanie oskarżyli władze tego kraju o brak konkretnych działań przeciwko organizacjom terrorystycznym, które coraz częściej na terytorium tego państwa lokalizują swoje bazy szkoleniowe. Natomiast rząd w Jemenie zarzucił państwom Zachodu brak należy tego wsparcia w walce z fundamentalistami.

W związku z tym prezydent USA Barack Obama zapowiedział wzmocnienie współpracy z Jemenem w zwalczaniu terroryzmu. Stany Zjednoczone mają udzielić wsparcia jemeńskim siłom bezpieczeństwa - obejmie to między innymi szkolenie i współpracę wywiadowczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.