Facebook Google+ Twitter

Czechy: Zawalił sie kolejny odcinek tunelu kolejowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-18 21:04

Pasażerowie pociągów międzynarodowych zdążających przez Czechy na Słowację muszą przesiadać się na autobusy. Powodem jest zawalenie się kolejnego odcinka budowanego tunelu kolejowego w miejscowości Mosty u Jabłonkova na Morawach.

Tunel zapada się systematycznie od trzech dni. Nikt nie zginął, ale straty materialne są coraz większe.

Po raz pierwszy strop 600-metrowego tunelu zaczął zapadać się w niedzielę. Najpierw zawalił się 70-metrowy odcinek. Potem kolejny, a dziś - dalszy. Na powierzchni utworzyły się dwa 150-metrowe kratery.

Straty materialne sięgają milionów koron. Zasypany został sprzęt do drążenia tunelu. Do jednego z kraterów wpadły dwa słupy wysokiego napięcia. Zwały ziemi uszkodziły miejski wodociąg. Ewakuowano rodzinę domu, który znajduje się 30 metrów od zawaliska.

Tunel drążyła spółka Subterra. Budowę rozpoczęto w ubiegłym roku, a jej zakończenie planowano na listopad 2011. Ponieważ nowy tunel drążono obok starego, którym każdego dnia przejeżdzały międzynarodowe pociągi z Czech na Słowację, ze względów bezpieczeństwa zamknięto również dotychczasowe połączenie między Mostami u Jablonkova i Czadcą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.