Facebook Google+ Twitter

Czechy-Słowacja: Pierwsze ofiary zimy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-16 22:11

Już trzy osoby poniosły śmierć podczas nagłego załamania pogody w Czechach. Również Słowacja odnotowała jedną ofiarę przedwczesnej zimy.

W północnych i wschodnich Czechach śnieg pada nieprzerwanie od wtorku. Sytuacja jest dramatyczna. Są pierwsze ofiary śmiertelne. W Humelnicy i w Novym Jiczinie, zginęło dwóch kierowców, którzy nie zachowali ostrożności na oblodzonych drogach.

Kolejna ofiara to bezdomny, który zmarł w Pradze w wyniku wychłodzenia. Bez prądu pozostaje 50 tysięcy gospodarstw. Zablokowanych jest 15 linii kolejowych. W kilku rejonach kraju wprowadzono stan klęski żywiołowej.

40 tysięczne miasto Jablonec nad Tisou jest odcięte od świata. W mieście spadło 60 centymetrów śniegu. Leśnicy mówią o katastrofie ekologicznej. Masy śniegu i porywisty wiatr powaliły dziesiątki tysięcy drzew.

Śnieżny kataklizm dotknął także północne i wschodnie rejony Słowacji. W powiecie Czadca leży ponad metr śniegu. Prądu nie ma 10 tysięcy gospodarstw. Niektóre domy w małych wioskach zostały odcięte od świata i nie wiadomo czy ich mieszkańcy mają jeszcze żywność. W Trnavie zmarła dziś w wyniku wychłodzenia 42-letnia bezdomna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.