Facebook Google+ Twitter

Czeczenia: Kadyrow sprzyja powrotowi Zakajewa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-23 21:18

Trwają negocjacje z przedstawicielem czeczeńskich separatystów, Achmedem Zakajewem w sprawie jego powrotu do kraju, powiedział w wywiadzie dla agencji Interfax czeczeński prezydent Ramzan Kadyrow.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Flag_of_Chechen_Republic_of_Ichkeria.svg&filetimestamp=20081009031426 / Fot. Wikimedia Commons- Negocjujemy z Zakajewem. Jeśli ktoś powie mu teraz, że czekam na jego telefon, to on zadzwoni. Powiedział mi, że jest gotowy do powrotu. Myślę, że będzie pomocny dla swojego ludu. Chcę tego, jednak wszystko jest w rękach najwyższego - powiedział Kadyrow. Według prezydenta Czeczenii Zakajew jest jedynym obywatelem Czeczenii, który pragnie powrotu do domu. Dodał, że według niego Zakajew nie popełnił zarzucanych mu zbrodni, a jego postawę można porównać można do dobrego aktorstwa.

Prezydent podkreślił problem imigracyjny z jakim boryka się obecnie Czeczenia. Według niego rocznie poza granicami kraju rodzi się od pięciu do dziesięciu tysięcy Czeczeńców, którzy przebywając głównie na zachodzie Europy z czasem zapominają o wartościach i kulturze czeczeńskiej. Kadyrow stwierdził, że często zdarza się, że Zachód wykorzystuje takich ludzi przeciwko Czeczenii i Rosji. Jak stwierdził, Zakajev jest osobą, która ma szanse na udany powrót do ojczyzny, ponieważ w kraju nadal istnieje grupa ludzi, którzy go popierają.

Komentując ostatni atak na prezydenta Inguszetii Junusa-bek Jevkurova, Kadyrow obarczył odpowiedzialnością za to wydarzenie przywódców (emirów) czeczeńskich mudżahedinów Doku Umarowa i Magasa Jewłojewa. Według Kadyrowa śledztwo w tej sprawie zostanie zakończone wraz z śmiercią dwóch emirów. - Oni muszą zostać wyeliminowani, a wtedy śledztwo będzie zakończone. To jest to w co wierzę. Mówię to jako Czeczen, muzułmanin i przyjaciel Jevrukova - powiedział Kadyrow.

Prezydent Czeczenii zapowiedział również dalszą walkę z, jak to określił, „bandytami”, której głównym celem będzie ich wyeliminowanie. Podkreślił, że rządowe siły specjalne walczą z grupami bojowników nie tylko w Czeczenii, ale także w Inguszetii i terenach przygranicznych, a wszystko odbwa się przy wydatnym wsparciu Rosjan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.