Facebook Google+ Twitter

Czeczeński rebeliant Umarow przyznał się do zamachu na Domodiedowo

W oświadczeniu zamieszczonym w internecie Umarow mówi, że atak na podmoskiewskie lotnisko Domodiedowo jest odpowiedzią na rosyjskie zbrodnie w rejonie Kaukazu. W nagraniu z 5 lutego grozi, że 2011 będzie dla Rosji, rokiem "krwi i łez".

 / Fot. Zdjęcie z nagrania przekazanego mediom przez Umarowa„Podobne ataki będą kontynuowane, żeby pokazać szowinistycznemu reżimowi Putina w Moskwie, że możemy je przeprowadzić gdzie i kiedy zechcemy” - zapowiedział Czeczen. Na filmie, ubrany w wojskowe ubranie, mówi do kamery: „Ta specjalna operacja została przeprowadzona na mój rozkaz, Boże dopomóż, specjalne operacje jak ta będą dalej kontynuowane (…)”.

Umarow stwierdza również, że muzułmanie atakowani są na całym świecie, długo opowiada o bieżącej sytuacji w Sudanie i potępia „syjonistyczne i chrześcijańskie” reżimy – Izrael i Stany Zjednoczone.

Nagranie oświadczenia Umarova o zamachu pod Moskwą

Umarow jest przywódcą „Emiratu Kaukazu”, militarnej, muzułmańskiej grupy działającej na terenie północnego Kaukazu, jednym z niewielu ciągle aktywnych, czołowych czeczeńskich rebeliantów. Pełnił rolę ministra bezpieczeństwa w separatystycznym rządzie czeczeńskim w latach 1996-1999. Wcześniej przyznał się do zamachów bombowych w rosyjskim metrze, w których zginęło 39 osób, a także do zlecenia wysadzenia w powietrze pociągu z Moskwy do Petersburga, w efekcie którego zginęło 26 osób.

Agencja Interfax podaje, że w wyniku wybuchu na moskiewskim lotnisku Domodiedowo,
35 osób zginęło, a 150 osób zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Bin Laden był już na celowniku ale rozkaz nie padł. Względy polityczne. Jest dużo użytecznych idiotów

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 09.02.2011 10:35

Ten koleś jest lekko nienormalny.Myśli,że wstrząśnie narodem który przez wieki był uciskany przez bojarów,carów i Stalina?Chory facet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta sprawa jest dziś mocno zagłuszana przez 'zmianę czasu zimowego', która jako temat lekki zajęła pierwsze miejsce w dyskusjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panowie Roman i Piotr
Przychylam się do tego poglądu. Niestety, obydwa wspomniane państwa są zdolne uciekać się do najpodlejszych metod:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże dopomóż ażeby tacy mordercy jak Umarow już nigdy więcej nie chodzili po tej ziemii!!...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Romanie, tak samo z Bin Ladinem. Amerykanie mieli już kilka okazji na jego schwytanie a to oznaczałoby osłabienie Talibów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
z piwnicy
  • z piwnicy
  • 08.02.2011 15:15

tak jest to bandyci którzy boją się atakować ruskie czołgi butelkami z benzyna zwykli tchórze a putin powinien wyrznąć ich wszystkich co do nogi

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zwykły bandyta która nie ma odwagi zaatakować celów militarnych. Atakowanie cywilnych obiektow to dla islamskich terrorystów szczyt profesjonalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.