Facebook Google+ Twitter

Czego boi się świat? 45 tys. osób wskazało swoje lęki

Czego boją się ludzie na świecie? Jakie niepokoje targają Polakami? Zapytano ponad 45000 osób na całym świecie o powód ich największych obaw.

Czego boją się ludzie na świecie? Jakie niepokoje targają Polakami? Zapytano ponad 45000 osób na całym świecie o powód ich największych obaw.

Mat. ilustr.http://www.raisingmiro.com/2014/01/25/how-we-overcame-fear-10-things-you-need-to-know-about-fear/ / Fot. stuant63Według opublikowanych wyników badań Pew Research Center, jeżeli mieszkasz w Europie, to najczęściej deklarowanym powodem twojego codziennego niepokoju jest zagrożenie atakami ze strony tak zwanego Państwa Islamskiego. Jednakże już wśród mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Afryki przeważają obawy przed skutkami zmian klimatycznych.

Najpoważniejszymi czynnikami składającymi się na nasz strach, są według badanych: zmiany klimatyczne, Państwo Islamskie, niestabilność ekonomiczna, cyberataki wymierzone w rząd, banki i korporacje, także zagrożenie ze strony Chin, Iranu oraz Rosji.

Ostatni przykład wyróżnia Polskę w ogólnym zestawieniu. Rodzimym problemem o szczególnym ciężarze gatunkowym jest rosyjski sąsiad (44 proc.). Jedynie Ukraińcy wskazywali na podobne powody swoich lęków (62 proc.), aczkolwiek wydaje się to być kwestią oczywistą wobec ich aktualnej sytuacji geopolitycznej.

Obawy przed sąsiadem to również zmora Wietnamczyków, którzy nie ufają Chinom. Zaś Izrael z lękiem spogląda na Irańczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@Małgorzata Michaluk - fanatyzm religijny, aczkolwiek staram się nie nabierać doświadczeń

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czego boi się Autor powyższego tekstu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za ten materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.