Facebook Google+ Twitter

Czego nie chce ujawnić prezydent Jerzy Kropiwnicki

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-01-23 08:32

W łódzkim magistracie dyskutuje się o dochodzeniu policji i prokuratury, dotyczącym kulis rozdzielania komunalnych mieszkań. Mimo prośby radnej Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak (SLD), prezydent Jerzy Kropiwnicki nie odpowiedział od 7 stycznia, komu miasto wynajęło mieszkanie komunalne i za ile najemca je wykupił.

 / Fot. Polska Dziennik ŁódzkiZgoda na wynajęcie, a w perspektywie wykupienie, mieszkania, udzielona przez radnych młodemu sportsmenowi, wywołała kolejną dyskusję nad tym, jakie zasługi trzeba oddać na rzecz miasta, żeby dostąpić takiego wyróżnienia. W opinii pracowników wydziału budynków łódzkiego magistratu, przedłożonej radnym, pojawił się argument, że Piotr Kędzia dobrze się zapowiada, bo "ma szanse zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pekinie".

O tym, w której dzielnicy Łodzi zostanie mu przydzielone mieszkanie, zadecydują wkrótce miejscy urzędnicy. Wiadomo, że będzie to lokal o dowolnym metrażu, przyznany na czas nieokreślony, z prawem do wykupu na preferencyjnych zasadach. Radni odrzucili poprawkę ograniczającą możliwość sprzedaży lokali za 10 procent wartość do mieszkań o mniejszym metrażu i pod warunkiem przebywania w nich co najmniej pięć lat.

Tymczasem w magistracie dyskutuje się o dochodzeniu policji i prokuratury, dotyczącym kulis rozdzielania komunalnych mieszkań. Oliwy do ognia dodaje fakt, że mimo prośby radnej Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak (SLD), prezydent Jerzy Kropiwnicki nie odpowiedział od 7 stycznia, komu miasto wynajęło mieszkanie komunalne i za ile najemca je wykupił.

Marzena Korosteńska z wydziału prasowego łódzkiego Urzędu Miasta poinformowała nas wczoraj, iż odpowiedź na interpelację radnej Niewiadomskiej-Cudak przesłana została listem poleconym. Zamiast listy osób, którym gmina wynajęła mieszkania w trybie nadzwyczajnym, w kopercie jest list z prośbą o... cierpliwość.

- Skompletowanie takiej listy wymaga dłuższego czasu. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak długo to potrwa - mówi Korosteńska. - Skoro pani radna oczekuje pełnej listy osób, które otrzymały przydział, to w grę może wchodzić ściągnięcie z wydziałów i miejskich spółek nawet kilku tysięcy nazwisk.

A kto mógł znaleźć się w grupie tych, którym udało się wynająć, a następnie wykupić mieszkania gminne po atrakcyjnych cenach? Opozycyjni radni mówią w kuluarach, że dzięki wpływom i znajomościom zrobili to: Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta Łodzi, Magdalena Majewska, szefowa informacji w łódzkiej TVP, radny Michał Król oraz Waldemar Krenc, przewodniczący zarządu regionu NSZZ "Solidarność" Ziemi Łódzkiej. Zapytaliśmy ich w tej sprawie. Wszyscy zgodnie zaprzeczyli. Kto więc wynajmował mieszkania komunalne i kto je wykupił po preferencyjnych stawkach?Dlaczego władze miasta robią z tego najściślej strzeżoną tajemnicę? Jeśli wszystko odbyło się zgodnie z prawem, czemu nie można od razu wyjaśnić wątpliwości pięciu tysięcy łodzian, koczujących w ruderach i oczekujących w długiej kolejce na jakiekolwiek gminne mieszkanie? Gdyby pan prezydent nie pamiętał, zacytujemy myśl, która weszła już do kanonu klasyków i wciąż widnieje na jednym z okien magistratu: "Władza ma być przeźroczysta".

Magdalena Hodak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Odpowiedź, która nie jest odpowiedzią na pytanie a prośbą o cierpliwość wysłana pocztą? Z Piotrkowskiej 102 na Piotrkowską 102? I to Pani Marzena Kosteńska wciska ludziom? Kilka tysięcy ludzi wykupiło mieszkania po cenach preferencyjnych? Już to widzę. A czy w łódzkim magistracie istnieje jakiś system informatyczny? Jeżeli zaś chodzi o przeźroczystość władzy w Łodzi to ja się z tym zgadzam. Tej władzy nie widać! No, chyba że trzeba 6 stycznia podjechać dorożką do szopki betlejemskiej przy łódzkiej katedrze. Prawdziwa szopka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.