Facebook Google+ Twitter

Czego obawia się prezydent Lech Kaczyński?

Jestem w trakcie oglądania transmisji z uroczystej odprawy wart przed grobem Nieznanego Żołnierza z okazji święta Wojska Polskiego. To, co zobaczyłem na wstępie, wprowadziło mnie w osłupienie i zdziwienie. Czego obawia się prezydent?

Muszę przyznać, że od dawna bardzo lubię oglądać wszystkie uroczystości z udziałem naszego wojska. Jest w tym duża doza patriotyzmu i dumy narodowej. Takie uroczystości gromadzą zawsze tłumy widzów i są transmitowane w kraju i za granicą. Dzisiejsza uroczystość, która właśnie dobiega końca, zapowiadała się podobnie. Kompanie wojska, wymyte wozy bojowe i armaty przygotowane do salwy honorowej. Tłum ludzi, a na trybunie honorowej przedstawiciele najwyższych władz (brak premiera) i goście z kraju i za granicy.

O godzinie 12.02 przyjeżdża spóźniony prezydent Lech Kaczyński. Po odebraniu meldunku od szefa sztabu Wojska Polskiego dokonuje przeglądu wart wystawionych przez poszczególne formacje wojska. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem idącego prezydenta oddalonego od żołnierzy o kilkanaście metrów w otoczeniu czterech?!!! borowców, w tym dwóch z tajemniczymi czarnymi teczkami.

Zadaję publicznie pytanie – CO GROZI PREZYDENTOWI LECHOWI KACZYŃSKIEMU??? Dlaczego wprowadzono nie spotykane do dzisiaj tzw. krycie bezpośrednie? Czy jest to związane z próbą ataków terrorystycznych w Anglii? Czy są jakieś inne jeszcze poważniejsze powody, które wymogły wprowadzenie tak drastycznych zabezpieczeń?

Uważam, że społeczeństwu należy się przynajmniej częściowe wyjaśnienie tej dziwnej sytuacji. Na tak masowych uroczystościach jest mnóstwo ludzi, całe rodziny z dziećmi. Czy oni też są narażeni na niebezpieczeństwo? Co się przed nami ukrywa?

Sytuacja jest o tyle dziwna, że brak w mediach jakichkolwiek sygnałów dotyczących zagrożenia dla prezydenta i naszego kraju. Taka sytuacja, jaka zaistniała godzinę temu, dawno nie miała precedensu – ja przynajmniej nie pamiętam, nawet w czasach realnego socjalizmu. A może prezydent Lech Kaczyński obawia się czegoś innego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panowie Kaczyńscy, przy ich obsesjach, prawdopodobnie obawiają się swiostych wyrazów "wdzięczności" za przeprowadzaną sanację różnych środowisk i służb.
Tak bywa, że jak " kto pod kim dołki kopie ........"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może Wojciech nie był odosobniony, ale na pewno - był pierwszy, który swe spostrzeżenie opublikował. Interia powołuje się przecież na dzisiejszą (dopiero) Trybunę. Brawa dla Wojciecha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ase
  • Ase
  • 16.08.2006 10:05

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/Czy_polski_prezydent_jest_w_niebezpiecze%F1stwie,781641,2943 - Nie byłeś odosobniony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnośćią o to chodziło!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu jest wyjaśnienie:

http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2006081402

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe spostrzezenie. Rzeczywiście takie sytuacje wcześniej nie miały miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.