Facebook Google+ Twitter

Czego Polacy szukają w internecie?

Operacja plastyczna biustu ulubionej aktorki, zdrada, rozwód, czy zakrapiana alkoholem impreza z udziałem gwiazd – takich informacji coraz częściej poszukują internauci według ostatniego sondażu Megapanel PBI/Gemius.

pudelek.pl / Fot. screenOd dwóch lat, jak grzyby po deszczu powstają kolejne serwisy plotkarskie, które na bieżąco opisują życie gwiazd. To, czym do niedawna pasjonowali się jedynie czytelnicy kolorowych magazynów, zaczyna robić prawdziwą furorę w internecie. Najnowsze wiadomości, zdjęcia oraz krótkie filmiki, przyciągają coraz więcej Polaków przed monitory. Z ostatnich badań firmy Gemius wynika, że tylko w czerwcu br., serwisy plotkarskie odwiedziło aż 4,4 mln gości, a więc co trzeci polski internauta.

Większość z nich to ludzie młodzi. Plotkarskie fora i portale dotarły do 36,56 proc. użytkowników w wieku od 15 do 24 lat. Dla porównania: jedynie co czwarty internauta powyżej 55 roku życia (24,60 proc.) odwiedził witryny z doniesieniami z życia tzw. celebrities. Plotki ze świata show-biznesu najchętniej czytają kobiety. Żądne pikantnych szczegółów panie spędziły na stronach plotkarskich w czerwcu średnio godzinę. Mężczyźni - zaledwie 23 minuty.

Ciekawie wygląda również status zawodowy osób odwiedzających serwisy z grupy, do której zalicza się m.in. Pudelek.pl, Plotek.pl, Pardon.pl czy Pomponik.pl. Plotki najchętniej czytają wojskowi lub policjanci (48,08 proc.). Na drugim miejscu znaleźli się urzędnicy (39,92 proc), a tuż za nimi pracownicy usług i handlu (36,49 proc.). Najnowsze informacje o Dodzie, Michale Wiśniewskim, czy Kubie Wojewódzkim przyciągają także dyrektorów, kierowników i prezesów dużych firm (30,08 proc.).

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2007

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.