Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10495 miejsce

Czego słuchają Polacy?

Najczęściej kupujemy płyty z muzyką rozrywkową oraz częściej polskie niż zagraniczne. Bardzo wielu z nas umila sobie codzienną podróż samochodem do pracy słuchając radia. A disco-polo jest nadal popularne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Sluchawki.JPG / Fot. StaszewskiW dzisiejszych czasach mamy zarówno wielu prawdziwych artystów jak również szerokie grono "artystów". Czego słuchają nasi rodacy? Radia słucha około 90 proc. Polaków, najczęściej muzyki rozrywkowej. Osoby w wieku 15-39 lat słuchające popu stanowiły 37 proc. ankietowanych. Nadal niektórzy z nas są fanami... disco-polo. Stanowią oni 29 proc. pytanych. Trzecie miejsce zajął rock z wynikiem 27 proc., a tego typu muzyki głównie słuchają młodzi ludzie w wieku 15-19 lat pochodzący z dużych miast. Muzyka poważna stanowi 15 proc., rap 13 proc., country 12 proc. Trzy ostanie miejsca zajęły kolejno - poezja śpiewana, blues i jazz. Muzyką klasyczną interesują się głównie osoby starsze, natomiast jazzu słuchają najczęściej osoby w wieku od 18 do 24 lat. Zwolennicy rapu mają średnio od 15 do 24 lat.

Czy słuchamy faktycznie artystów? Są ludzie, którzy lubią współczesne polskie utwory walczące o miejsce na top-liście w każdym radiu. Są również ludzie ceniący muzykę Możdżera albo Chopina. Niektórzy preferują Dodę czy Gosię Andrzejewicz. Znajdziemy także osoby słuchające polskiego rapu - zarówno podziemia jak i sceny legalnej, rock i metal oraz kultowe ACDC czy Metallica. Sam osobiście słucham dobrego polskiego rapu. Tym, którzy pomyślą teraz o mnie coś złego, proponuje przesłuchanie kilku artystów, może kilku płyt.

Dla niektórych muzyka jest sposobem na życie, pasją. Stanowią oni 13 proc. ankietowanych. Według 84 proc. pytanych łatwiej jest się im zrelaksować. Może to zaskakiwać albo i nie, ale w naszym kraju częściej słucha się naszej, polskiej muzyki, natomiast rzadziej zagranicznej.
Polskich wykonawców częściej słuchają kobiety niż mężczyźni oraz częściej ludzie starsi niż młodzież.

34 proc. osób przyznaje się do śpiewania pod prysznicem natomiast 12 proc. jest przekonana, że posiada zdolności wokalne.

W ostatnim czasie wielu z nas rzadziej kupuje płyty, a częściej pobiera coraz to nowsze produkcje w formacie mp3 z serwisów, które nam to umożliwiają. Czasami zdarza się, że szybciej można pobrać jakąś płytę z internetu niż kupić oryginalny krążek w sklepie.

źródło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

SSS
  • SSS
  • 30.05.2011 10:36

Niestety polskie gusta muzyczne są słabe. Cienko i jeszcze raz cienko. Spotykam ostatnio ludzi co nie znają nawet Nirvany z nazwy, nie wspomnę już o muzyce. Najgorsze jest jednak to jak mówisz o zespołach gigantach w stylu Led Zeppelin a dzieciaki nie mają pojęcia co to jest. Masakra słaba młodzież to słaba przyszłość. Życie nie kończy się tylko na pracy i szkole. Dzieciaki zjedzone przez system.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZIELOOONAAA
  • ZIELOOONAAA
  • 28.03.2011 22:10

JA KOCHAM GOOD CHARLOTTE,30 SECONDS TO MARS I MUSE....KOCHAM ICH,LECZ SŁUCHAM TEŻ TECHNO I DANCE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
paulina
  • paulina
  • 03.02.2011 17:49

ja słucham Rocka i jego pochodnych. Ulubiony zespół Iron Maiden i Nirvana. Kocham Kocham Kocham i żyć bez nich nie mogę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.