Facebook Google+ Twitter

Czego trzeba, aby naprawić drogi w Sieradzu?

Od dłuższego czasu dostawałem informacje od mieszkańców Sieradza, o fatalnym stanie dróg w mieście. Postanowiłem zająć się tą sprawą.

Jedna z wielu dziur. / Fot. Piotr Andrzeja13 lutego rano sprawdziłem stan nawierzchni dróg w mieście. Zabrałem ze sobą aparat, aby zrobić dokumentacje fotograficzną. Wiele odcinków dróg miejskich było rzeczywiście w fatalnym stanie, a poruszanie się po nich mogło stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia kierowców i pieszych.

Tego samego dnia zadzwoniłem do straży miejskiej i zgłosiłem im fatalny stan ulicy Jagiellońskiej, po czym wieczorem przesłałem im droga elektroniczna dokumentacje fotograficzna w wyżej wymienionej sprawie. Przez kilka kolejnych dni, sprawdzałem czy coś się zmieniło w sprawie nawierzchni. Niestety, dziury były nadal, a robotników żadnych.

19 lutego zirytowany cała sytuacją postanowiłem pojechać do straży miejskiej z zapytaniem gdzie moje zgłoszenie zostało przekazane. Komendant straży miejskiej poinformował mnie że trafiło ono do wydziału drogownictwa w UM Sieradz.

Tablica Urzędu Miasta. / Fot. Piotr AndrzejakPo wyjściu ze straży miejskiej, udałem się do wymienionego referatu. Tam przeprowadziłem rozmowę z panią Hanną Włochacz, która oznajmiła że urząd miasta jest w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się remontem dróg. Urzędniczka podkreśliła, że 20 lutego poinformuje prezydenta miasta o zaistniałej sytuacji i powie mu, że całą sprawą interesują się media. Kolejne moje spotkanie z panią Hanną Włochacz miało nastąpić po jej rozmowie z prezydentem, 20 lutego.

Kolejna dziura tylko zalana wodą. / Fot. Piotr AndrzejakKiedy dotarłem do urzędu w umówionym terminie, zostałem poinformowany, że prezydent Jacek Walczak podjął natychmiastową decyzję o zleceniu naprawy nawierzchni dróg. Zlecenie dostało przedsiębiorstwo komunalne w Sieradzu. Aby sprawdzić, czy rzeczywiste prezydent taką decyzję podjął, udałem się do siedziby przedsiębiorstwa komunalnego w Sieradzu. Tam rozmawiałem z prezesem Ryszardem Świderskim, który oznajmił, że jeżeli 20 lutego urząd miasta podpisze z nimi umowę o wykonanie prac, to roboty remontowe na ulicach miasta rozpoczną się 21 – 22 lutego. Oczywiście, prace uzależnione są również od warunków atmosferycznych, gdyż będę wykonywane metodą na zimno lub na gorąco. Jak się dowiedziałem, ulice które będę naprawiane to: Jagiellońska, Powstańców Warszawy i osiedle Klonowe.

Zastanawia mnie tylko fakt czy do tego, aby naprawić dziury w jezdni, które zagrażają bezpieczeństwu i życiu ludzi niezbędne są interwencje dziennikarzy. Na to pytanie możne niech odpowiedzą sobie sami urzędnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Wiem ale wiesz czasem wstyd mi,że biorę za pełnienie tej funkcji dietę, a nic nie mogę ruszyć i zrobić:( Czasem to czuje się jak złodziej.Nie potrafię tylko zrozumieć jak inni nie widzą tego co ja, czy ty. Jakos im to nie przeszkadza. Nie rozumiem tego zupełnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karol tobie może nie wszystko wypada, ze względu że jesteś radnym, ja sobie mogę pozwolić, że jak mnie drzwiami wygonią, wejdę oknem, a to co mam do załatwienia załatwię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super gratuluje:) Ja żeby Powiatowy Zarząd Dróg domalował brakujące pasy na drodze powiatowej Błaszki-Gruszczyce musiałem walczyć kilka miesięcy- i gdyby nie wybory pewnie ich by nie było.Niestety nie udało mi się narazie wywalczyć barierek zabezpieczających niebezpieczne urwisko, gdzie w 2005 roku zginęły 2 osoby. Myślę,że Urząd Miasta w Sieradzu jednak jeszcze coś robi. Ale w starostwie to jest tragedia.Interweniowałem także o zalepienie niebezpiecznych wyrw drogi powiatowej Jasionna-Chajew- Brąszewice. Dostałem pismo piękne i obietnice o zalepieniu dziur na ciepło asfaltem-no i wykonano prace.Zasypano dziury tłuczniem, który wypłukał deszcz.Także reasumując gratuluje skuteczności.Widać jesteś sto razy lepszy niż ja-choć napewno mam łatwiej bo jestem radnym:)Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

+++ to ciekawy materiał ,tylko że znając życie, te drogi będą naprawione mjak się zrobi ciepło, albo tak jakcoroku jest naprawiana ul. Łokietka, łata na łacie! ot jak są naprawiane ulice. Pozdrawiam czytelników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym że na forum napisałem " zero materiałów do redakcji przez cały tydzień" a wczoraj się ukazał materiał, to przepraszam, nieraz sytuacja się zmienia i najpierw trzeba poznać tą sytuacje od podszewki a później mieć do kogoś aluzje. Pozdrawiam odwiedzających

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że zainterweniowałeś. Źle, że nie dotrzymałeś danego słowa. Nie ma plusa, nie ma minusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nie dotarłeś do odpowiedzi na zadane przez Ciebie w ostatnim akapicie pytanie? Jeżeli można załatać to czemu tego nie zrobili? Jeżeli jest prawdą że strach przed mediami to strasz ich dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Za materiał i za poruszenie ważnego problemu. Trzeba działać, bo urzędnicy chyba bardziej myślą o tym jak załatać dziury w budżecie niż na polskich drogach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iście obywatelski materiał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

sznurku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.