Facebook Google+ Twitter

Czejarek i Chajzer wracają do Polskiego Radia - to już pewne

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Portale medialne huczały od plotek "Czejarek i Chajzer - jeden z lepszych duetów radiowych Polski wracają na antenę radiowej jedynki." Po konferencji w Polskim Radio możemy to potwierdzić.

Happening zorganizowany przez miesięcznik "Mój Pies" w proteście przeciwko wiązaniu psów na stałe na łańcuchach. Nz: prezenter telewizyjny i radiowy Zygmunt Chajzer (L) i dziennikarz, publicysta Roman Czejarek. / Fot. PAP/B. ZborowskiNa dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano, że od 1 lutego br. szefem, a zarazem kierownikiem redakcji kulturalno-rozrywkowej radiowej Jedynki będzie Roman Czejarek, który po trzyletniej przerwie wraca do Programu 1 Polskiego Radia. Do radia powraca także Zygmunt Chajzer.

Polskie Radio boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, co spowodowane jest wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 4 listopada 2009 roku, podtrzymującym zwolnienie wielu grup społecznych z płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Bez zewnętrznego wsparcia Polskie Radio będzie musiało wycofać się z realizacji wielu imprez artystycznych.

- Takie środki wystarczą jedynie na pokrycie stałych kosztów administrowania infrastrukturą spółki, emisję i rozsył sygnału radiowego oraz tworzenie prostych audycji radiowych - mówił Jarosław Hasiński, prezes Zarządu Polskiego Radia. Zagrożone ze względów finansowych jest także "Lato z Radiem" - od dawna jedna z najpopularniejszych audycji radiowych.

Lekarstwem na uleczenie polskiego radia ma być Roman Czejarek, który jest autorem największych sukcesów "Lata z Radiem", którym kierował przez 16 lat (1992-2006) organizując setki olbrzymich koncertów i dziesiątki niezwykłych zabaw promocyjnych.

- Bardzo bym chciał, by po trzech burzliwych latach różnych dziwnych zmian w ramówce Programu 1 Polskiego Radia, na naszą radiową antenę znów wróciła „normalność” i by „Cztery Pory Roku” oraz „Lato z radiem” znów były przyjacielem słuchacza. Do tego będę dążył i gorąco wierzę, że to się uda. Inaczej moja misja w radiu publicznym nie ma po prostu sensu - powiedział Roman Czejarek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

AnnaJ
  • AnnaJ
  • 23.11.2010 09:20

Ja Pana Chajzera kojarzę z roznych konkursow telewizyjnych np z loterii pusty sms. Teraz zaczela sie kolejna edycja tej loterii wiec reklame mozna zobaczyc w tv dosyc czesto:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobra wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno dzięki nim Jedynka odżyje, bo było nudnawo. Sprawdzę w stosownym czasie. Teraz jednak pozostanę przy moim ukochanym Radiu Vox :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobre wieści Marto! Ja sie bardzo cieszę, bo bez nich "Jedynka" nie ma w sobie tego czegoś...:-)
Piąteczka oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety ale to już nie to samo Lato z Radiem co było. Szkoda, że pomijają niektóre świetne miejscowości. U mnie było tylko raz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może jeszcze Polskie Radio to nic straconego. Tak jak Patryk wspomniał, najpierw Niedźwiecki do Trójki, teraz oni do Jedynki. Wraca dobre ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Robertem. Ja jestem za mediami bez polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No no, Polskie Radio się odradza... najpierw powrót Niedźwiedzia do "Trójki" teraz oni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No oprocz nich zwolnili szereg innych DOBRYCH ludzi. Polityka w mediach to największe ZŁO

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 09:30

5* 5* 5* 5* 5* Przestałem słuchać radia, gdy urzędasy zwolniły: Zygmunta Chajzera i Romana Czejarka z Jedynki! Oby wrócili jak najprędzej! SĄ LUDZIE NIE DO ZASTĄPIENIA! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.