Facebook Google+ Twitter

Czeka nas cenowy szok

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-11-09 10:23

Większość polskich rodzin już za półtora miesiąca czeka szok cenowy. Podrożeje energia elektryczna, droższe będą paliwo i gaz, co może przełożyć się na wzrost cen... praktycznie wszystkiego, od żywności poczynając.

Palacze i miłośnicy piwa odczują w portfelach "uroki" wzrostu akcyzy na te produkty. Niewykluczone, że kierowców prócz droższej benzyny, zaskoczy także wyższa składka OC, związana z ponoszeniem przez wszystkich odpowiedzialności za skutki leczenia ofiar wypadków drogowych.

Rodzina państwa Antoniewicz boi sie , jak każdy, kolejnych podwyżekFot. G. Mehring- Będzie niełatwo - wzdycha Janina Antoniewicz z Gdańska, matka czwórki dzieci. - Już teraz staramy się oszczędzać prąd, ale nie mogę zrezygnować z używania pralki. Mieszkamy w małym domku i palimy w piecach tylko tam, gdzie jest to niezbędne. Na jedzenie przeznaczamy 800 zł z 1200-1300 zł pensji męża. Od stycznia tymczasem tylko ogrzewanie domu, gotowanie, rachunki za prąd i utrzymanie samochodu może kosztować rodzinę Antoniewiczów 70 zł więcej miesięcznie. Do tego doliczyć trzeba drożejącą żywność, odzież, ceny usług.

Producenci będą chcieli sobie odbić wyższe koszty energii i paliw. Podwyżki dotkną miliony polskich rodzin. Wzrosną zapewne czynsze za mieszkania, ceny biletów komunikacji miejskiej. Miesięczne wydatki mogą być wyższe o grubo ponad 100 zł. Jeśli ktoś ogrzewa dom olejem opałowym, ma samochód na benzynę lub autogaz powinien się liczyć z jeszcze większym uszczupleniem domowego budżetu. Ceny w Polsce dążą do europejskich, zarobki - niestety - nie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

PIS funduje nam komisje śledzze i rozliczanie z przeszlością.Kaczki pojęcia nie mają o gospodarce.A jeśli nawet mają, to ważniejsze jest dla nich poparcie ludzi,którzy się łudzą, że dostaną coś więcej .
Taka cena za progrmam pseudo-prospołeczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że tylko ceny :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ceny w Polsce dążą do europejskich, zarobki - niestety - nie" --- to trzeba ZAWSZE szczególnie podkreślać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.