Facebook Google+ Twitter

Czeka nas kolejna afera "łowców skór" w Łodzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-03 07:38

Rodziny zmarłych w Łodzi dostają "skierowanie" do firmy pogrzebowej - czytamy w dzienniku "Polska". Stowarzyszenia firm funeralnych alarmują, że lada moment wybuchnie kolejna afera "łowców skór".

"Polska" opisuje historię jednej z mieszkanek Łodzi, której w ubiegłym tygodniu zmarła matka. Gdy kobieta przyszła do szpitala, by przygotować pochówek, otrzymała kartę informacyjną. Na dokumencie opatrzonym szpitalną pieczęcią znalazła numery telefonów do Przedsiębiorstwa Pogrzebowego.

Firma ta zarządza chłodnią do przechowywania zwłok oraz prosektorium w szpitalu. Na podstawie karty zgonu jej pracownicy odbierają zmarłych ze szpitali i przygotowują do pochówku. Za usługę płaci szpital.

Stowarzyszenie przedsiębiorców pogrzebowych uważa, dokument, który otrzymała łodzianka to zwykła akwizycja. Zgodnie z przepisami szpitale mogą powierzyć prowadzenie prosektorium firmie zewnętrznej. Tak dzieje się w większości placówek. Jednak, jak pisze "Polska", prowadzące przyszpitalne prosektoria firmy pogrzebowe wykorzystują swoją silniejszą pozycję i nagabują rodziny zmarłych, by powierzyli pogrzeb właśnie im. Zysk z jednego pochówku wynosi około 500 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.