Facebook Google+ Twitter

Czeka nas konklawe, czy... wybory parlamentarne?

"Głosuj na Petera Kodwo Appiaha Turksona podczas konklawe!" - napisano pogrubioną czcionką na plakatach ze zdjęciem kardynała z Ghany.

„Głosuj„Głosuj na Petera Kodwo Appiaha Turksona podczas konklawe!” / Fot. Print ScreenZwolennicy kardynała Petera Turksona rozpoczęli na ulicach Rzymu kampanię, która do złudzenia przypomina kampanię wyborczą. Plakaty naklejono na banery, które jeszcze niedawno zachęcały do udziału we włoskich wyborach parlamentarnych.

"Głosuj na Petera Kodwo Appiaha Turksona podczas konklawe!" - napisano pogrubioną czcionką na plakakatach ze zdjęciem kardynała z Ghany, o czym informuje serwis The New Age.

Biorąc pod uwagę fakt, że podczas konklawe kardynałowie zebrani w Kaplicy Sykstyńskiej mają kierować się tylko i wyłącznie natchnieniem Ducha Świętego, posunięcie zwolenników Kardynała Petera Turksona wydaje się być żartem, co zresztą sugerują media.

Zdaniem bukmacherów, spośród 11 kandydatów z Czarnego Lądu, to właśnie kardynał Peter Turkson ma największe szanse na objęcie tronu papieskiego. W mediach natomiast najczęściej pada kandydatura arcybiskupa Mediolanu, kardynała Angelo Scoli.

Tymczasem w Watykanie trwają przygotowania do wyboru następcy Benedykta XVI. Rzecznik prasowy Watykanu, ksiądz Federico Lombardi poinformował, iż od dwóch dni w bazylice św. Piotra trzy zakonnice meksykańskie biorą udział w nieustannej Adoracji Eucharystycznej, a przed wieczorną mszą odmawiana jest specjalna modlitwa w intencji konklawe. Przypomniał też, że dzień rozpoczęcia wyboru nowego papieża ustalą kardynałowie podczas tak zwanych kongregacji generalnych, z których pierwsza odbędzie się w poniedziałek przed południem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Oj, pozwolmy aby bylo w imie milosci i w szacunku dla wielu, prosze za innych i dla siebie samego, na milosc i jej sile...
Pokochajmy, nawet papieza, oraz innych oczekujac milosci bliznich, zaprawde.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak konklawe:) 12 marca

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Laskowski, A jeśli dopiszę, że owe trzy zakonnice czynią to na zmianę, to Pan uwierzy? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto jeszcze wierzy w takie szopki ... trzy zakonnice meksykańskie biorą udział w nieustannej Adoracji Eucharystycznej...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według (księdza) autora artykułu pod drugim linkiem krytykowanie kogoś ukrywającego pedofilów to: "nadmiar moralizmu"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biorąc pod uwagę fakt, że podczas konklawe kardynałowie zebrani w Kaplicy "Sykstyńskiej mają kierować się tylko i wyłącznie natchnieniem Ducha Świętego, posunięcie zwolenników Kardynała Petera Turksona wydaje się być żartem, co zresztą sugerują media."

Żartem nie jest natomiast taka sytuacja:
http://natemat.pl/51109,kardynal-kryl-ksiezy-pedofilow-teraz-jedzie-wybierac-nowego-papieza
I reakcja innego kapłana na sprzeciw ze strony wiernych:
http://www.fronda.pl/a/ks-skrzypczak-o-sprzeciwie-wobec-udzialu-kard-mahonyego-w-konklawe-tworzenie-spolecznej-paniki,26465.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2013 17:31

"Czeka nas konklawe, czy... wybory parlamentarne?"

Cyrk medialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.