Facebook Google+ Twitter

"Czekaj na odpowiedź" - nowa, zagadkowa powieść Dana Chaona

"Czekaj na odpowiedź" jest drugą w dorobku Dana Chaona powieścią, natomiast pierwszą, która ukazała się w Polsce. Wydana nakładem Domu Wydawniczego Rebis powieść to hipnotyczny thriller psychologiczny.

zdjęcie zaczerpnięto ze strony wydawnictwa REBIS / Fot. REBISPowieść Dana Chaona została osadzona we współczesności. Wraz z pierwszymi stronami poznajemy Rayana- w dość tragicznym dla niego momencie, bo w drodze do szpitala - półprzytomnego, wykrwawiającego się. Tuż obok niego turystyczna lodówka, a w niej jego odcięta dłoń. Chwilę później autor kreśli przed nami już nową historię, w której bohaterką jest młoda dziewczyna imieniem Lucy. Osamotniona nastolatka po zakończeniu liceum ucieka ze swoim nauczycielem historii, Georgem Orsonem. Spodziewa się bogactwa i szczęścia u boku mężczyzny. Jej romantyczne wyobrażenia młodzieńczej miłości szybko zderzają się z rzeczywistością. Chylący się ku upadkowi opuszczony motel, wyschnięte jezioro, tajemniczy pokój i człowiek, który częściej przypomina obcą osobę niż ukochanego… A wszystko to stanowi dopiero preludium mrocznych wydarzeń.

Poznajemy także Milesa, który skupia swoje życie na poszukiwaniach zaginionego brata bliźniaka Haydena. Od dziecka ich mikroświat stoi na pograniczu rzeczywistości, fantazji i spisków. Wyimaginowany świat stworzony przez Haydena to jego "idee fixe", którymi karmi ludzi obok siebie. Miles myśli, że odnalezienie brata będzie receptą na jego samotność i uporządkowanie życia będącego w kompletnej rozsypce.

Akcja powieści to nie rwąca rzeka, dzięki czemu można czerpać wiele przyjemności z tej książki. Fabuła miała potencjał, który w przemyślany sposób został wykorzystany. W świecie przedstawionym wydarzenia spowite są mgłą niejasnych zdarzeń, niejednoznacznych opisów, co sprawia, ze książki nie czyta się łatwo, gdyż trzeba być stale czujnym, pobudzić do myślenia. Książka podzielona jest na trzy części, a te na rozdziały - każdy kończy się, intrygując, dając przedsmak czegoś, ale nie mówią nic więcej. Dzięki narracji pierwszoosobowej autentycznego i szczerego wyrazu nabierają myśli i emocje, których jak na powieść psychologiczną przystało, jest mnóstwo. Wystarczy słowo, urywek krajobrazu, by lawina wspomnień wdarła się w toczącą się historię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.