Facebook Google+ Twitter

Czekają nas głodowe emerytury

26-letnia nauczycielka po 40 latach pracy będzie mogła liczyć na emeryturę w wysokości 501 złotych. 31-letni przedsiębiorca, zarabiający 10 000 zł w 2050 roku otrzymywać będzie 513 zł. Fikcja? Niestety nic bardziej mylnego.

Co dalej z naszymi emeryturami? / Fot. brakAnalitycy ING TFI wyliczyli, że osoby, które polegać będą tylko na państwowym systemie emerytalnym, za kilkadziesiąt lat będą otrzymywać bardzo niskie emerytury. Przeanalizowano dwa przypadki, które przedstawiają szokujące wnioski.

26-letnia nauczycielka, pani Jadwiga, która zarabia 2,5 tysiąca złotych brutto będzie musiała się pogodzić z aż pięciokrotnym spadkiem dochodów. O wiele gorzej przedstawia się przyszłość pana Ryszarda - 31-letniego przedsiębiorcy z zarobkami na poziomie 10 tysięcy. Okazuje się, że po przejściu na emeryturę jego przychody będą wynosić zaledwie 12 złotych więcej od Jadwigi - 513 zł. Wszystko to po uwzględnieniu inflacji siły nabywcza świadczeń.

Infografika przedstawiająca wyliczenia ING TFI / Fot. ING TFICiekawie przedstawiają się tutaj wyniki badań CBOS-u, z których wynika, że około 1/3 Polaków zdecydowałoby się odkładać pieniądze na własną rękę, gdyby posiadali wolne środki. Dla co piątego z tego grona impulsem do "chowania pieniędzy w skarpetę" jest niska suma prognozowanych emerytur z ZUS.

Wielu ekonomistów przepowiada jednak rychły upadek całego systemu emerytalnego, który ma zbankrutować w najbliższych ośmiu latach.

Źródło: ING TFI, wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nas? To znaczy kogo? Teraz jest tak, jak za komuny - są "oni" i "my"? Tylko,że te podziały już nie idą tak prosto, jak wtedy. Dlatego "oni" mają się dobrze i tak długo się jeszcze utrzyma ten stan, bo jak uczy historia najlepiej dla "onych" jest wtedy, gdy w życiu społeczno-gospodarczym kwitnie stara zasada "divide et impera" (dziel i rządź).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyliczenia analityków z funduszy należy wyrzucić do kosza. Wyłącznie wyniki obliczeń niezależnych ekspertów będą wiarygodne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że może się dużo zmienić. Oby bo za Tuska-chytruska rozpastwiły się umowy śmieciowe i składek niektórzy nie mają wcale odprowadzanych :) tak jak choćby ja oraz inni ludzie do 25 roku życia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmieszy mnie straszenie ludzi 40 lat przed emeryturą . Do tej pory wiele się może zmienić .
Analitycy lub lobbyści OFE straszą ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.