Facebook Google+ Twitter

Czekając na papieża. Czekając na wybór Timothy Dolana

O wierze rozmawia przy hot-dogu i piwie. Zdarza mu się przysypiać w kaplicy. Ma specyficzne poczucie humoru. A przy tym wszystkim jest człowiekiem wielkiej wiary. Oto kardynał Timothy Dolan, który może zmienić oblicze Kościoła.

 / Fot. Dawid SerafinOd kilku dni trwa dziennikarskie kuglarstwo. Media próbują wytypować kardynała, który ma największe szanse stać się nowym papieżem. Więcej w tym domysłów i spekulacji, niż sprawdzonych informacji. I choć w medialnych sondażach wciąż jako najpoważniejszego kandydata wymienia się kardynała Scolę, to za jego plecami znajduje się czarny koń konklawe, kardynał Timothy Dolan z Nowego Jorku.

Timothy Dolan już od najmłodszych lat pragnął zostać księdzem. Do seminarium wstąpił w 1964 roku. Od tamtej chwili wspinał się po szczeblach kościelnej hierarchii. Doktorat zdobył na Katolickim Uniwersytecie Ameryki. W 2001 roku został biskupem pomocniczym St. Louis. Rok później był już arcybiskupem Milwaukee. Kardynalską posługę pełni od roku w Nowym Jorku.

- Kardynał Dolan to jeden z kilku kardynałów, którego znam osobiście. To jest po prostu wielki człowiek. Włada wieloma językami, jest otwarty na świat, potrafi poruszać się w medialnym gąszczu, a przy tym wszystkim jest człowiekiem wielkiej wiary - mówi ks. Przemysław Śliwiński, watykanista.

Jakiekolwiek próby zamknięcia w schematach kardynała Timothy Dolana kończą się niepowodzeniem. O wierze rozmawia przy hot-dogu. Zdarza mu się przysypiać w kaplicy. Ma specyficzne poczucie humoru. Tuż przed konklawe rzucił do mediów, że ten kto widzi go w roli papieża musiał przed chwila brać marihuanę.

Internetowy profil kardynała Dolana na Facebooku polubiło już blisko 26 tysięcy osób. Skąd taka popularność kardynała? Wynika z jego otwartości na świat. Sam Dolan uważa, że nie ma takiego sporu, którego nie można by rozwiązać za pomocą cheeseburgera i kilku piw. - Niezależnie od tego, z jakiego kosmosu przybywasz, u mnie w Kościele będziesz tak mile widziany, jak moja matka. Nie zdziw się jednak, jeśli z ambony usłyszysz słowa, z którymi nie będziesz się zgadzać. Jeśli naprawdę chcesz się ze mną spotkać, a nie tylko się na mnie wyładować, musisz uznać, że są one częścią mojej tożsamości - tłumaczy swój punkt widzenia kardynał Dolan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Boże dopomóż aby obecny Papież Francesco I był tym, który wprowadzi w życie zasady Franciszka z Asyżu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest nowy Papież Bergoglio z Argentyny, przyjął imię Francesko ( Franciszek).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juz gdzieś Dawidzie napisałam, że jedno konklawe było w Basylei w 1431 roku gdzie wybrano papieża Felixa V.
To dość ciekawa historia. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Janek Boski

Nie tylko biografia Aleksandra VI jest ciekawa, ale też historia konklawe i procesów decyzyjnych na przestrzeni wszystkich wieków. Warto się też nad nią pochylić

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.03.2013 17:59

"Niech się dzieje wola Pana Boga"

Bóg nie ma tu nic do "gadania". Polecam zapoznanie się z biografią Aleksandra VI, czyli Rodrigo Borgia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam swój komentarz do tego mego poprzedniego. Teoretycznie ma szansę zostać Papieżem kardynał Stanisław Dziwisz.
OBY NIE !
Nie chcę aby ten kapłan mnie jako katolika reprezentował!!!
Dlaczego?
Zatajał lub celowo zamiatał pod dywan np. "wyczyny" biskupa Peatrza albo innych z takimi samymi zboczeniami!!!! Nie chcę aby taki kapłan jak Kardynał Dziwisz był nowym Papieżem gdyż rozdawał kapsułki z krwią Jana Pawła II np. dał taka kapsułkę z krwią, relikwię - Robertowi Kubicy!!!!!!
Stanisław Dziwisz był przy umierającym Papieżu i nie przeciwstawił się aby Go nie męczono- był wystawiany na pośmiewisko jako zniedołężniały starzec.
Benedykt XVI nie miał u swego boku takiego Dziwisza !!!!! Papież Benedykt XVI podjął BARDZO MĄDRĄ DECYZJĘ O ABDYKACJI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykłe autor pisze na bardzo wysokim poziomie i autorytatywnie.
Jeśli o mnie chodzi to nie wiem kogo wybiorą Papieżem. Tylko Pan Bóg wie kogo wybiorą na namiestnika na Ziemi. Czekajmy cierpliwie.
Niech się dzieje wola Pana Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.