Facebook Google+ Twitter

Czekając z utęsknieniem na bociany

Mieszkańcy Rybnej koło Tarnowskich Gór (woj. śląskie) z utęsknieniem czekają na słynną bocianią parę, ulubieńców internautów. Firma Vattenfall kontynuuje akcję "Gniazdko", promującą ochronę bociana białego.

Gniazdo na razie puste. Powinniśmy je powitać na Śląsku lada chwila, chociaż bywa, że przylatują tutaj i w połowie kwietnia. / Fot. www.vattenfall.pl/bocianyAkcja "Gniazdko" to kampania, poświęcona zwiększeniu bezpieczeństwa gniazdowania na terenie województwa śląskiego bocianów białych i pogłębieniu wiedzy na temat zachowań tych ptaków. Firma prowadzi akcję instalowania bocianich gniazd na słupach energetycznych.

W ramach akcji możemy obserwować bocianie gniazdo przez internet. Głównymi bohaterami "Gniazdka" są Lotka i Tymek, które co roku są podglądane przez internautów. Bocianie gniazdo spoczywa na jednym z słupów energetycznych dzielnicy Tarnowskich Gór.

Przygody pary można obserwować na stronie 24 godziny na dobę. "Gniazdko" ma już 3 lata i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Codziennie na stronę wchodzi średnio 2 tysiące osób, nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Wielkiej Brytanii czy USA.

Niecierpliwie czekamy na powrót bocianów do gniazda. Wkrótce kolejne relacje z życia tej oryginalnej, ptasiej rodziny.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.