Facebook Google+ Twitter

Czekali 11 lat, by zaczęły kursować pociągi

- Już pod koniec bieżącego roku w Nowej Dębie pojawią się pierwsze pociągi osobowe - obiecywał burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. Jutro zapewnienia staną się faktem i pierwsze pociągi przejadą przez Nową Dębę i nie tylko.

Prace w Majdanie Królewskim. Fot. Mateusz Urbaniak / Fot.  Mateusz UrbaniakTo, co było jeszcze we wrześniu tylko zapowiedzią, stało się faktem. Już jutro, tj. 14 grudnia mieszkańcy zobaczą pierwsze osobowe pociągi od ponad 11 lat. Pociąg relacji Stalowa Wola Rozwadów - Tarnobrzeg - Rzeszów przez Jadachy, Nową Dębę i Kolbuszową będzie kursował nie, jak wcześniej zapowiadano dwa, ale aż cztery razy dziennie (tam i z powrotem). Prędkość całego składu wyniesie ok. 100km/h.


Relacja Tarnobrzeg - Rzeszów i powrót

Z Tarnobrzegu do Rzeszowa pociągi będą kursować o: 6.06, 8.56, 13.05 i 18.07. Natomiast z Rzeszowa do Tarnobrzegu o: 6.21, 10.22, 14.35, 15,34. Pociągi będą się zatrzymywać na nowo powstałych stacjach PKP: Tarnobrzeg - Ocice, Cyganach, Jadachach, Tarnowskiej Woli, Dęba - Rozalin, Nowa Dęba, Majdan Królewski, Komorów Podmurynia, Cmolas, Zarębki, Kolbuszowa, Widełka, Głogów Małopolski, Rogoźnica, Zaczernie, Miłocin, Rzeszów Główny. Wiemy, że czas przejazdu będzie wynosił 1 godzinę i 15 minut z/do Rzeszowa.

Władze Nowej Dęby oburzone

To jednak nie wszystkie zmiany. W obowiązującym od jutra rozkładzie znajdziemy także pociąg pośpieszny Tanich Linii Kolejowych PKP Intercity (TLK). Wyruszał on będzie z Dworca Głównego PKP Rzeszów o 5.38 i w Tarnobrzegu będzie na 6.45, a wracał o 20.18 i w Rzeszowie zobaczymy go o 21.21. Jednakże pociąg będzie się zatrzymywał tylko na wyznaczonych stacjach: Tarnobrzeg, Kolbuszowa, Głogów Małopolski i Rzeszów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak to mówią "Cierpliwość popłaca" albo "Lepiej późno niż wcale" ;P. 5+ :)).

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i brawo! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.