Facebook Google+ Twitter

Czekaliśmy zbyt długo. Dzień otwarty mostu na AOW we Wrocławiu

Na zaproszenie Gazety Wyborczej, na zorganizowany przez Sport Media i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad "Dzień otwarty Autostradowej Obwodnicy Wrocławia" pomimo osłabiającego upało przybyło mnóstwo ludzi.

To nie jest pielgrzymka do Częstochowy. Tyle osób miało chęć zobaczyć z bliska Most Rędziński - część Autostradowej Obwodnicy Wrocławia / Fot. Janina BieleńkoOrganizatorzy przewidzieli dwa wejścia na teren estakady: dla rowerzystów i pieszych. Od strony ulicy Rędzińskiej o godzinie 10 zebrał się spory tłumek. Na tę godzinę zaplanowane było spotkanie mieszkańców z prof. Janem Biliszczukiem - projektantem Mostu Rędzińskiego.

Dodatkową atrakcją miał być spacer po moście, który za kilka dni zostanie oddany już we władanie wyłącznie zmotoryzowanym. W "Dzień otwarty AOW" zaplanowano także przejazd rowerzystów po jednym pasie mostu a nawet wyścigi. Udział zapowiedział m.in. Ryszard Szurkowski.

Most Rędziński - to już oficjalna nazwa wybrana głosami uczestników plebiscytu. / Fot. Janina BieleńkoNiestety, organizatorzy zbyt wiele pieczeni chcieli upiec w ten jeden upalny dzień. Tuż przed zaplanowanym rozpoczęciem masowej imprezy na moście w Rędzinie zorganizowano konferencję prasową z udziałem premiera. Donald Tusk ogłosił, że Autostradowa Obwodnica Wrocławia będzie bezpłatna, gdyż otrzyma status drogi ekspresowej.

Konferencja się przedłużała, tłum się denerwował a strażnicy czekali na rozkaz.

Na spacer po moście zaproszono wszystkich. Tylko nielicznym udało się dostąpić zaszczytu. / Fot. Janina BieleńkoDrugie rozczarowanie spotkało uczestników imprezy już po dotarciu na miejsce. Okazało się, że z uwagi na fakt, że most faktycznie nie został jeszcze dopuszczony do eksploatacji w sensie formalnym, spacer po moście był ograniczony do małych, zorganizowanych grup. Pozostali chętni do zobaczenia mostu z bliska czekali na swoją kolej. Wiele osób zrezygnowało z czekania.

Zastanawiające jest dlaczego organizatorzy nie mogli zaczekać kilku dni na dopięcie formalności i pozwolić mieszkańcom, którzy ciepliwie znosili trudy kilkuletniej budowy, na spacer po moście, na przyjrzenie się z bliska niesamowitej konstrukcji, która stała się niewątpliwie nową wizytówką Wrocławia?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Moj piękny Wrocław, w każdej sytuacji, w każdym uchwyconym kadrze. Pozdrawiam Wrocławiankę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pomost
 • pomost
 • 29.08.2011 08:07

Gdyby trzeba było iść na spotkanie z kandydatem na Posła który chce przedstawić swoje propozycje i wysłuchać mieszkańców-wyborców to pewnie jedna osoba z tych fanów mostu by nie przyszła,a tu stali godzinami by przejść się po asfalcie i nie przeszkadzał im nawet upał.
Nie rozumiem filozofii tego ludu. Czy to pod wpływem tych amero-brazylijskich seriali ludziom tak się mądrości powywracały? Nic dziwnego,że nawet rządzący poważnie nie traktują swoich wyborców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Szachowski
 • Janusz Szachowski
 • 28.08.2011 21:41

Zmienił się ustrój, ale pompy" z okazji " "i ku czci" mają się coraz lepiej - a naród się cieszy: nic bardziej żałosnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@jarosław k

Gdyby PIS był partią która płaci za komentarze to ja nie byłbym jej zwolennikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarosław k
 • jarosław k
 • 28.08.2011 20:35

@Konopka-"Póki co to dzięki wyborcom PO mój poziom życia drastycznie obniżył się. Moim kosztem Wam żyje się lepiej. Oj nieładnie !!! "

To weź się do roboty wałkoniu,a nie tylko pisać dyrdymały 24/h. co pisdzielce za mało ci płacą z naszych wspólnych podatków za te wypociny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@wyborca
"Panie Jerzy Konopka ,to nie tędy droga !Polacy to mądry naród i Wy kolejny raz przegracie wybory SZKODA TYLKO , ŻE DALEJ BĘDZIECIE ŻYĆ NA NASZ KOSZT , PODATNIKÓW !!!! "

Póki co to dzięki wyborcom PO mój poziom życia drastycznie obniżył się. Moim kosztem Wam żyje się lepiej. Oj nieładnie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
 • wyborca
 • 28.08.2011 19:36

Panie Jerzy Konopka –ma Pan rację, Donald Tusk lubi sie lansować .Tak samo jak :Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak , Grzegorz Napieralski .
Napieralski (SLD) udaje dobroczyńcze dając (ale w trakcie kampanii wyborczej ) jabłko i to część .
Pawlak (PSL ) udaje rolnika jeżdżąc kombajnem –w takim razie dlaczego zajmuje się polityką a nie rzetelną pracą na roli !
Tusk (PO)lasuje się wykorzystując , że jest premierem rządu PO-PSL jeżdżąc tam ,gdzie za jego rządów POLSKA JEST W BUDOWIE i już dużo wybudowała –słusznie, ma czym się poszczycić wraz z Pawlakiem !
Jarosław Kaczyński (PiS ) TYLKO SIĘ LANSUJE PRZED WYBORAMI I TO KOLEJNYMI .Nic nie potrafi zrobić samodzielnie i DOBRZE .Znowu przybiera twarz , która jest znowu wielka ściema i oszustwem .Poseł z PiS trafnie go określił człowiekiem wielu twarzy –ŚWIATOWDEM .Popieracie Jarosława Kaczyńskiego jak swego BOGA , a PiS uważacie za zbiorowisko tylko Prawych i Sprawiedliwych .Wszystkich co piętnują i wskazują fałsz PiS : oskarżacie, pomawiacie , obrażacie !!!
Panie Jerzy Konopka ,to nie tędy droga !Polacy to mądry naród i Wy kolejny raz przegracie wybory –SZKODA TYLKO , ŻE DALEJ BĘDZIECIE ŻYĆ NA NASZ KOSZT , PODATNIKÓW !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt że Tusk lubi lansować się jest niezaprzeczalny przy "nieocenionej" pomocy GW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 28.08.2011 18:08

Ja edwin podpisuję sie tym Nickiem :edwin Dzisiaj 17:00 .Podpisuję sie nie swoim Nickiem i udaje tego właściwego .Jestem kłamcą i PiSzę tak jak -Konapka , Wieczorek , Kowalski i inii Pisdnieci co jeszcze popieraja ten PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 28.08.2011 18:00

To właśnie ja jestem tym co podpisuje sie Nickiem edwin .Widzisz oszuscie ja pisze jako edwin .Co ty na to .Becwale , spadaj .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.