Facebook Google+ Twitter

Czekamy na exposé premiera. Pawlak poprze plany Tuska?

Już w piątek, 18 listopada premier przedstawi swoje exposé. Pojawiło się wiele spekulacji, które dotyczą przede wszystkim likwidacji ulg i reformy KRUS.

 / Fot. PAP/Leszek Szymański Rzeczpospolita z 15 listopada zapowiada, co przedstawi Tusk w swoim piątkowym wystąpieniu. Działania rządu mają być uzależnione od wzrostu PKB. Może się zdarzyć, że od 2012 r. rodzice posiadający jedno bądź dwójkę dzieci, utracą zniżkę. Szykują się również zmiany w becikowym.

O plany Tuska pytano Waldemara Pawlaka na wtorkowej konferencji prasowej. Według niego dla PSL najważniejsza jest sprawiedliwość społeczna. Osoby, które mają najmniejsze dochody, nie powinny być obciążone wygórowanymi podatkami. To samo tyczy się becikowego. Wicepremier uważa, że trzeba przemyśleć sprawę, czy dofinansowanie należy się każdemu. To zarobki powinny decydować o jego otrzymaniu. Już dziś rodziny, które stać na wyprawkę dla dziecka często rezygnują z tej zapomogi. Becikowe z założenia miało być pomocą dla tych, którzy mają trudną sytuację.

Pawlak uważa również, że słaby kurs złotego wpłynie na poprawę sytuacji gospodarczej. Podniesienia podatków nie zakłada, przynajmniej nie w początkowej fazie sprawowania rządów. Wszystko będzie zależało od sytuacji polskiej gospodarki. Gdyby spełnił się czarny scenariusz ministra Rostowskiego, trzeba liczyć się ze wzrostem podatków - informuje Onet

PSL i PO chcą wypracować kompromis dotyczący reformy KRUS. Pawlak chce szukać rozwiązań, które nie będą skrajne, ale pozwolą na ewolucję obecnej sytuacji.

W exposé premiera mają pojawić się bardzo radykalne zapowiedzi. Pozostaje czekać do piątku.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

f
  • f
  • 16.11.2011 19:12

Młody lekarz ministrem pracy-to już jest szczyt bezczelności i głupPOty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.11.2011 19:08

likwidacja ulg oczywiście ale dla grup uprzywilejowanych a więc renty wczesniejsze emerytury ulgi różnej natury to miliardy ale obcinać w polityce rodzinnej te grosze to zakrawa na skandal w czas gdy polska w tym zakresie nie jest nawet w ogonie europy lecz ameryki łacińskiej czy afryki nam bliżej i my jesteśmy w UNI?!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwo Maik
  • Iwo Maik
  • 16.11.2011 07:31

Dawniej mówiono, ze ORMO to ...gówno przylepione do ówczesnego milicjanta .Pawlak i jego ugrupowanie to ta sama kombinacja j.w. Mogą najwyżej obiecać gruszki na wierzbie....i na to samo wyjdzie co do tej pory.Ale do czasu......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.