Facebook Google+ Twitter

Czekasz na Google Maps dla iPhone'a i iPada? Możesz się nie doczekać

Dyrektor wykonawczy Google, Eric Schmidt powiedział, że koncern nie uczynił żadnego kroku, by wprowadzić własne mapy do iTunes Store Apple.

 / Fot. Rafał GdakSchmidt skomentował w Tokio aferę z mapami, które Apple wdrożyło w iOS 6. Jego zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie przy Google Maps. Swoją wypowiedź podsumował sarkastycznym stwierdzeniem "ale co ja tam wiem" - informuje Reuters.

Wbrew plotkom, według których mapy Google czekają na akceptację Apple, okazało się, że koncern z Mountain View nie przygotował natywnej aplikacji, która miałaby być dostępna w App Store.

 / Fot. Rafał GdakAfera z mapami, nazwana już MapGate wybuchła po tym, gdy Apple oficjalnie wydało iOS 6. Miało to miejsce 19 września. Użytkownicy skarżą się na liczne błędy i niedoróbki. Na falę krytyki odpowiedział nawet sam koncern, który tłumaczył, że to pierwsza tego typu usługa w jego wykonaniu. "Uruchamiając nową, mapową usługę, mieliśmy świadomość, że jest to poważna inicjatywa i że dopiero zaczynamy" - czytamy w oświadczeniu. W sprawie wypowiedział się też jeden z dostawców danych, firma TomTom. Twierdzi ona, że to producent jest odpowiedzialny za implementację rozwiązań koncernu. Do krytyków dołączył również współtwórca Apple Steve Wozniak, który skarżył się, że nie udało mu się nigdzie dotrzeć za pomocą nawigacji turn-by-turn w iOS 6.

Jakie błędy znajdziemy w nowych mapach w iOS 6? Na gruncie polskim choćby chińskie opisy miejsc, chmury w widoku satelitarnym, zniekształcenia w trybie 3D. Bardzo często zdarza się również, że mapy są mniej dokładne niż stosowane dotychczas w urządzeniach Apple Google Maps.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 26.09.2012 17:38

Mozna zawsze zainstalowac BING, gdzie tez sa mapy ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.