Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1281 miejsce

"Czekoladowe życie", czyli festiwal czekolady, kawy i herbaty

Współautorzy: Łukasz Mic

W dniach 12-13 marca w Warszawie odbywa się słodki festiwal ludzi z pasją, którego celem jest ukazanie czekolady, kawy i herbaty w ich pełnym blasku. Podczas festiwalu można poznać ofertę producentów, dystrybutorów i znawców tych produktów, ale nie tylko.

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Czekoladowe Rajskie Drzewo, które powstało z czekolady Master Martini. Jest na nim 700 kwiatów, waży 300 kg, mierzy 3,5 m, zaś rozpiętość korony wynosi 3,30 m. Fot. Łukasz Mic
Czekoladowe Rajskie Drzewo, które powstało z czekolady Master Martini. Jest na nim 700 kwiatów, waży 300 kg, mierzy 3,5 m, zaś rozpiętość korony wynosi 3,30 m. Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ma Pan rację, przeważała czekolada. Herbaty nie było wcale.
To prawda Beatko, jak na 15 zł było trochę mało atrakcji.
Festiwal ten nie był huczną imprezą i według mnie zorganizowanie go nie świadczy o braku wyczucia. Ten, kto tak uważa, nie musiał przychodzić, obowiązku było. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Nowak
  • Paweł Nowak
  • 16.03.2011 21:23

Z przykrością stwierdzam, że ów festiwal nie spełnił oczekiwań moich, nie wspominając o jego własnych założeniach. Zapowiadano czekoladę, kawę i herbatę, z czego tylko o pierwszym można rzec cokolwiek. Dlaczego? Z prostej przyczyny, pozostałych nie było. Festiwal kawy = jedno stoisko z kawą z kapsułek (żaden kawosz nie nazwie tego nawet kawą). Festiwal herbaty = brak herbat?! Według organizatorów yerba mate (także jedno stoisko) jest herbatą, więc napomknę jedynie, że jest napar z ostrokrzewu paragwajskiego (który z drzewkiem herbacianym nie ma zbyt wiele wspólnego) i nawet sposób przygotowania się różni od każdej innej herbaty.
Reasumując, Festiwal nie zachwycił. Obok kilku naprawdę ciekawych wystaw czekoladowych (ich wartości nie umniejszam) zaserwowano nam ozdobne rękodzieło, kilka punktów ze swojskim jadłem (a jakżeby inaczej, łączmy to, co nasze polskie z czekoladą), a także stoisko Hyundai'a( ?! ). Zrozumiałe sponsorzy = pieniądze, ale nie za wiele ma to wspólnego z hasłem: "słodki festiwal ludzi z pasją, którego celem jest ukazanie czekolady, kawy i herbaty w ich pełnym blasku. Podczas festiwalu można poznać ofertę producentów, dystrybutorów i znawców tych produktów, ale nie tylko."
kto był to widział...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomniały mi się "Pastorałki" Ernesta Brylla w 1969 roku. Nie pamiętam tylko jaki to był teatr?
A "bielizna" piękna jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo słodki festiwal. Zdjecia budzą apetyt na czekoladę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam że wstęp kosztuje od osoby 15 zł! Troszkę mało atrakcji jak na taką cenę. Byłam i przyznam, że teraz trochę zawiedziona jestem..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zojka Fundai
  • Zojka Fundai
  • 13.03.2011 12:39

Od 2006 r. Festiwal Czekolady organizowany jest w Gdańsku.
Warszawski Festiwal to żadna nowość.
Na dodatek zorganizowano go w okresie Wielkiego Postu.
Brak wyczucia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No. tak.;) chytry pomysł, ;) robić taki festiwal w okresie Wielkiego Postu, ba! To istny trening ducha, hartowanie pierwszej klasy. Sam zapach czekolady może już wystarczyć by nasycić apetyt i oko, a Panom dodatkowo rewia bielizny na zgrabnych modelkach..., paniom to one swoją figurą.;))) raczej mogą odebrać apetyt. ;)))
świetne podpisy i zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była zapowiedź festiwalu na Wiadomościach: link W zajawce adres by się już nie zmieścił. ;) Ta słodka impreza odbywa się w Open Polish University.
Dzięki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakowało mi tylko jednej informacji: gdzie? Warszawa jest duuuża :))) Więc podaję : ul. Domaniewska 37A, (obok Galerii Mokotów), a tu więcej info: http://czekoladowezycie.com/ Za ciekawe zdjęcia i zrobienie wielkiego apetytu na słodycze 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.