Facebook Google+ Twitter

Czeladź: czterolatek trafił do szpitala z roztrzaskaną głową

W ciężkim stanie, z roztrzaskaną głową, do szpitala trafił chłopczyk przypadkowo uderzony metalowym kluczem.

Do wyjątkowo nieszczęśliwego zdarzenia doszło dzisiaj (24 marca) w Czeladzi na Śląsku. Jak poinformował nas mł. asp. Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, był to przypadek.

Na ul. Nowopogońskiej w Czeladzi zepsuł się autobus. Kierowca zatrzymał jadącego drogą tira prosząc szofera o odholowanie. - Niestety obydwaj zrobili jednak błąd używając do holowania zwykłej linki holowniczej. Na dodatek kierowca tira prowizorycznie zabezpieczył ją metalowym kluczem do przykręcania śrub - mówi Jachimczak. Klucz nie wytrzymał jednak naporu i pękł.

W czasie gdy kierowcy montowali ten prowizoryczny hol pobliskim chodnikiem szła na spacer grupka przedszkolaków. - W chwili kiedy klucz pękł dzieci akurat przechodziły obok autobusu. Złamany fragment narzędzia został wyrzucony niczym z procy i uderzył w czteroletniego chłopczyka - relacjonuje Jachimczak. Uderzenie było tak potężne, że spowodowało u dziecka rozległe obrażenia głowy. Klucz praktycznie strzaskał głowę malucha. - Stan dziecka jest bardzo ciężki - mówi policjant.

Na miejscu został zatrzymany kierowca autobusu. Teraz policja szuka "tirowca", bo mężczyzna widząc co się stało uciekł. Obydwaj kierowcy odpowiedzą za spowodowanie wypadku, a szofer tira dodatkowo za ucieczkę i nieudzielenie pomocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.