Facebook Google+ Twitter

Czemu ma służyć podatek węglowy?

Inicjatywa Solidarności ma zwiększyć dochody górnictwa w związku z niezbędnymi inwestycjami w kopalniach.

Nieczynna kopalnia węgla. Szyby: "Chrobry I" (z lewej) i dwuprzedziałowy "Chrobry II". http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Walbrzych_-_szyb_Matylda_i_Chrobry.jpg&filetimestamp=20060912153322. / Fot. Michał NadolskiPodatkiem ma być obłożona każda tona sprzedanego węgla. Ma on wynieść 11,50 zł od tony surowca, będą go płacić wytwórcy energii i ciepła.

Roczne obciążenie każdego gospodarstwa domowego z tego tytułu wyniesie, wg solidarnościowych szacunków, 20 zł.

Taki podatek jest niezbędny, gdyż nie jest możliwe dalsze subsydiowanie górnictwa przez państwo z powodów barier unijnego prawa.

http://www.cire.pl/item,51721,1,0,0,1,0,0,zwiazkowcy-proponuja-podatek-dla-wytworcow.html#komentarz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie wierz w żadne inicjatywy związkowe. Inicjatywa związkowa służy do zmylenia "przeciwnika' - czyli nas obywateli. Sam w poprzednim artykule napisałeś: "Wystarczy stworzyć sieć stowarzyszeń, które będą mieć programy zbieżne z rządowymi." Teraz posłużono się związkami. Cel uświęca środki - ten jest jeden i już znany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten przykład pokazuje czym dla związku zawodowego jest Polska. Ma wypełniać jego branżowe oczekiwania. Rozumiem, że inwestycje są potrzebne lecz jeśli mają przynieść poprawę dla branży to nie powinno być obawy w angażowaniu własnych środków. Chyba, że te środki mają być zaangażowane w rozwój branży związkowej albo budowę 15-tki dla górniczej braci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarządzanie Polską polega, wyłącznie na dokładaniu obywatelom obciążeń. Przecież te ignoranci nic więcej nie potrafią robić, żeby zabezpieczyć sobie przychody. Polacy do pracy wyjeżdżają za granicę, produkcja spada, skąd mają brać na swoje pensyjki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.