Facebook Google+ Twitter

Czemu służą święta

Refleksje nad potrzebą coraz popularniejszych i coraz nowych świąt, których obchodzimy z każdym rokiem więcej. Jedna z najważniejszych zasad handlu brzmi: święta się opłacają.

Jeszcze niedawno w Polsce istniały dwa świąteczne sezony w handlu - Boże Narodzenie i Wielkanoc. Dzisiaj jest ich więcej: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Halloween itp.

Taka tradycja związana z zakupami została do nas importowana w ostatnim dwudziestoleciu wolnego rynku. Wcześniej były własnoręcznie wykonywane laurki i prezenty od zakładów pracy. Handlowcy mają swoje korzyści, a my swoje. Więcej dni radosnych, rodzinnych spotkań, imprez na mieście i naszego w nich udziału. Coś się dzieje i możemy do tego wyjść. Nie musimy siedzieć w domu i czekać, aż nam każą iść na Akademię 1 Maja.

Właśnie są Walentynki. Trwają związane z nimi wszelkie rodzaju akcje internetowe związane z tzw. mailingiem wirusowym - sposobem reklamy usług internetowych lub kodowaniu marki w naszych umysłach. Proste, wesołe i darmowe gotowce, które możemy sobie wzajemnie rozsyłać do znajomych.

Walentynki odbywają się również poza internetem. Na pewno dziś więcej ludzi będzie w kinach, restauracjach, czy pubach. Organizowane są okolicznościowe koncerty. Właściciele takich przybytków dwoją się i troją by sprostać wyzwaniom klimatu spotkań dla zakochanych. To na pewno się opłaca, przecież to inwestycja w pokolenia ;-)

Nic tak nie mobilizuje do zakupów jak święta. A jeśli ktoś nie ma pieniędzy, to zawsze znajdzie się akurat jakiś kredyt w banku. Czy w ogóle warto zastanawiać się nad jakimiś pieniędzmi?

Jarosław Sławek
Artykuł zamieściłem na swoim blogu
Elbląg - teraz mój

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.