Facebook Google+ Twitter

Czersk w jeden dzień

Szkolne wakacje już za nami, studenci bez „kampanii wrześniowej” mają jeszcze chwile laby. Ale gdy dni są tak ciepłe i piękne, ciężko zapomnieć o minionych wolnych dniach, podróżach, wycieczkach i ciężko siedzieć w domu.

Czersk. / Fot. Izabela DzidoMieszkam w Warszawie i mam podobny problem. Jeszcze nie rok akademicki, już nie wakacje. W moich artykułach chciałabym opowiedzieć o miejscach, które odwiedziłam lub odwiedzę w następnych wolnych dniach. Miejscach, do których można pojechać na jeden dzień, lub na parę godzin i zobaczyć coś fajnego.

Czersk. / Fot. Izabela DzidoMoje jednodniowe wypady zaczęłam w Czersku, położonym około 30 km na południe od Warszawy. To jedno z najstarszych miast Mazowsza przez wiele lat było stolicą księstw dzielnicowych. Czersk, jeden z najcenniejszych zabytków naszego rejonu, znany jest ze średniowiecznego zamku książąt mazowieckich.

Obecnie czynne są dwie wieże. Nad bramą główną (w pomieszczeniach, w których zobaczyć można wystawę fotografii „Przyroda Gminy Góra Kalwaria”) oraz tzw. lewa wieża. Z każdej z nich rozciąga się przepiękna panorama okolicy, więc warto się wspinać.

Czersk. / Fot. Izabela DzidoNa terenie zamku można nie tylko zwiedzać, wypoczywać w cieniu średniowiecznych murów, zjeść, lecz także przebrać się w zbroję rycerską lub odebrać lekcje strzelania z łuku.

Jeśli zwiedzicie już cały zamek polecam karczmę „Pod Strusiem”. Jest ona nieco na uboczu, ale warto poświęcić parę minut, aby ją odszukać. Jest to miejsce, w którym można naprawdę dobrze i tanio zjeść. Gospodarze nie stronią od gości, zawsze można przysiąść się do ich stolika i porozmawiać. Natomiast dzieci mogą pobawić się z kozami lub pojeździć na kucyku.

W Czersku spędziłyśmy tylko jeden dzień, ale wyniosłyśmy z niego wiele dobrych wspomnień, nowe znajomości i całą masę zdjęć. Bilet nie jest drogi, jeśli mnie pamięć nie myli normalny kosztuje 6 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Galeria z wyprawy:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.