Facebook Google+ Twitter

Czerwcowa data otwarcia Stadionu Narodowego - nierealna

Dalszy ciąg blamażu rządzącej nam miłosiernie Platformy Obywatelskiej do spółki z Polskim Stronnictwem Ludowym w temacie przygotowań naszego kraju do Euro 2012!!

Premier, z nazwiska Tusk, z imienia Donald, z maestrią chirurga dawkuje rodakom ciosy ws. Euro 2012. Te najcięższe to kłamstwo wyborcze w trakcie kampanii samorządowej w ubiegłym roku. Pod hasłem budowy Polski nawet nie zająknął się, że budowa głównych ciągów komunikacyjnych jest zagrożona. Wprost przeciwnie. Dopiero kilka tygodni po wyborach postawił przed mikrofonem min. Grabarczyka (pseud. Grabarz polskiej infrastruktury) i jego ustami przekazał nam hiobowe wieści. Pod koniec tego samego roku matka natura ‘wymusiła’ wykonanie kolejnego uderzenia – drogi żelazne w Polsce dosłownie i w przenośni zwijają się, a na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będzie tylko gorzej – ogłosiły, jak gdyby same z siebie, fakty których świadkami i uczestnikami były setki tysiące z nas! W samej Warszawie przykład tylko dworca zachodniego wystarczy, aby każdy Polak rumienił się ze wstydu. Co ciekawe, partyjne przynależności są chyba podatne na te same wirusy – samochwalstwa i braku gospodarskiego oka. Prezydent m.st. Warszawy pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, skarbnik Platformy Obywatelskiej, nie potrafiła dopilnować, aby dopiero co skończony remont infrastruktury tramwajowej przy budowanym Stadionie Narodowym uwzględniał potrzeby niepełnosprawnych – jedyne wyjście z przystanku z kierunku centrum miasta prowadzi stromymi schodami do przejścia podziemnego!! Mamy oczywiście w pamięci decyzję UEFA, że osoby niepełnosprawne będą mogły kupować bilety na mecze organizowane w ramach EURO 2012.

Przyznanie nam prawa organizacji tak ważnej imprezy było niezwykle mocnym bodźcem dla polskiej gospodarki jak i dla samych polskich obywateli. Zapał i entuzjazm aż było czuć w powietrzu. Sytuacja przypominała trochę euforię przy odbudowie naszego państwa po 123 latach zaborów, jak i po zakończeniu II WŚ – jedyna pięciolatka zrealizowana w PRL-u zgodnie z planem to ta pierwsza, właśnie dzięki entuzjazmowi, zapałowi i nadziejom na lepsze jutro. Niestety, obecnie pod pretekstem kryzysu ogólnoświatowego, nasz zapał i entuzjazm oraz potrzeba dumy z własnego kraju zostały szybko sprowadzone do przysłowiowego parteru. Najsmutniejsze jest jednak to, że dzięki nowoczesnym drogom i sprawnej kolei nasz kraj nie tylko zaprezentowałby się korzystnie w oczach setek tysięcy kibiców z całej Europy ale również miałby olbrzymie szansę na szybkie doścignięcie wysokorozwiniętych państw. Nie od dziś wiadomo, że infrastruktura drogowo-kolejowa to krwiobieg gospodarki kraju.

Dzisiaj czas na deser, przysłowiową wisienkę na torcie – Stadion Narodowy nie będzie oddany do użytkowania w terminie! Czyżby stadion Legii rzucił zły urok? ‘Puls Biznesu’ uzyskał od prezesa jednej z firm podwykonawczych informację, że opóźnienia są tak duże, iż nie uda się ich nadrobić przed końcem czerwca 2011 roku. Największe z tych ‘poślizgów’ dotyczą instalacji elektrycznych i sanitarnych. Podobno jest szansa na typowo polską prowizorkę tj. stadion zostanie oddany do użytku w terminie czerwcowym, lecz na tymczasowej zgodzie na użytkowanie. Zaległe roboty będą sukcesywnie wykonywane, zapewne do końca 2011 roku! A jeszcze kilka tygodni temu premier wypinał pierś na placu budowy stadionu i słał niezliczone komplementy budowlańcom a nam mnogość uśmiechów do kamery!

Po załamaniu się frontu robót dróg żelaznych i duktów asfaltowo-betonowych teraz to już nokaut! Można zażartować, iż w Polsce jest tak źle, że nawet trawa murawy stadionu w Poznaniu strajkuje!

Przygotowania do Euro 2012 - czyżby sprawa z cyklu niekończących się historii? Tylko co jeszcze można, w tym biednym kraju, schrza....?!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.