Facebook Google+ Twitter

Czerwcowe Baja Challenge 2012 w Czarnem

Tumany kurzu, ekstremalne warunki, kręte leśne drogi, różnego rodzaju nawierzchnie, szerokie pasy czołgowe i inne terenowe niespodzianki to tylko nieliczne wyzwania dla kierowców motocykli, samochodów terenowych i quadów rajdu w Czarnem.

Rajd w Czarnem - Baja Challenge 2011 - były poligon wojskowy. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoJuż po raz drugi na byłym poligonie wojskowym
w Czarnem odbędą się zmagania typu cross country. Uczestnikami tego nietypowego rajdu będą kierowcy motocykli, terenowych samochodów i quadów.

Baja Challenge to impreza w stylu niemieckiej Baja Saxonia, gdzie główną rolę odgrywa nie tylko szybkość maszyn i ich wytrzymałość, ale także umiejętności techniczne i nawigacyjne załóg.

Na czarneńskim poligonie kierowcy będą musieli codziennie pokonać około 150 kilometrów odcinków specjalnych na pętli o długości ponad 30 kilometrów.Baja Challenge - Czarne 2011 r. Poligon wojskowy - szerokie pasy czołgowe. / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego

Różnego rodzaju nawierzchnie, szerokie pasy czołgowe, kręte leśne drogi stanowią niezwykłe wyzwanie dla uczestników rajdu. Specyfiką czarneńskiego poligonu jest wszechobecny kurz, który bardzo długo utrzymuje się w powietrzu.
Z relacji poprzednich uczestników wynika, że mniej uciążliwe są rajdy po pustyni, ponieważ kurz pustynny szybciej opada niż ten na poligonie
w Czarnem.

Już teraz na liście startowej znajduje się ponad 20 zawodników. Rajd rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 3 czerwca 2012 roku.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Viola i Andrzej Derengowscy i Grzegorz Wasilewski.

Więcej informacji na stronach: www.transgothica.pl, www.terenowo.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.