Facebook Google+ Twitter

Czerwcowy numer polonijnego "Jupitera"

Periodyk "Jupiter" wydawany jest pod patronatem Federacji Kongresu Polonii w Austrii. To bardzo ważne medium, dzięki któremu Polacy, mieszkający w tym państwie, otrzymują najświeższe informacje o kraju. Redaktorem naczelnym jest Jadwiga Hafner.

Okładka czerwcowego wydania Jupitera. / Fot. Scan okładkiMimo skromnych środków finansowych, redaktor naczelna oraz główna menadżerka "Jupitera" Jadwiga M. Hafner stara się na bieżąco informować Polonię o wydarzeniach w kraju oraz czynnie uczestniczyć w wielu spotkaniach i imprezach w Polsce.

Co kraj to inne potrzeby kulturowe środowiska polonijnego. Co prawda obecnie kontakty z krajem są bardzo łatwe, dzięki internetowi albo komunikacji lotniczej, ale niestety nie wszyscy są w stanie uczestniczyć w imprezach na terenie Polski. Tę lukę wypełnia periodyk Jupiter.

W czerwcowym numerze jest kilka ciekawych informacji dla Polonii, np. zapowiedź nowości wydawnictwa Bellona: Sławomira Kopera "Polskie piekiełko - obrazy z życia elit emigracyjnych 1939 -1945", Iwony Kienzler "Wierny mąż niewiernych żon - Władysław Jagiełło" czy Andrzeja Michałka "Słowianie Zachodni - monarchie wczesnofeudalne".

Jerzy Motylewicz opisuje polski tydzień na lodowcu Hintertux czyli Polish Power Week. Organizatorem tej sześciodniowej imprezy był Dominik Saternus. Jego rodzinne miasto to Kraków, ale kiedy Dominik po raz pierwszy znalazł się w Tyrolu, alpejski krajobraz zauroczył go tak bardzo, że postanowił pozostać tu na zawsze.

Pani Jadwiga M. Hafner zapowiedziała swój udział Baner XX Światowego Forum Mediów Polonijnych Tarnów - Kraków - Rzeszów - Warszaw. / Fot. Scan w Jubileuszowym XX Światowym Forum Mediów Polonijnych, które odbędzie się w dniach 10 - 17 września 2012. W tym roku odbywać się będzie w Tarnowie - Krakowie - Rzeszowie - Warszawie.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.