Facebook Google+ Twitter

Czerwcowy spacer po zbąszyńskim parku - zdjęcia

Zbąszyński park z zabytkowymi starymi, ponad 300-letnimi grabowymi alejkami, to piękne miejsce. Na około 15 hektarach rosną różne gatunki drzew liściastych i iglastych. Główne wejście do parku prowadzi przez drewniany mostek i basztę, pozostałość po zamku zniszczonym w 1706 roku przez Szwedów.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Do parku wchodzimy przez drewniany mostek od strony targowiska - ulicy 17 Stycznia. Jest to wejście boczne, alejką wśród zieleni. Mijając sosny, modrzew, klony dojdziemy do Baszty.Fot. Dorota Michalczak
Do parku wchodzimy przez drewniany mostek od strony targowiska - ulicy 17 Stycznia. Jest to wejście boczne, alejką wśród zieleni. Mijając sosny, modrzew, klony dojdziemy do Baszty.
Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
pomorze.naszemiasto.pl


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

O czym szumią stare drzewa.
Niejedną znają historię i wiele widziały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak Bog pozwoli chetnie odwiedze ten 3-trzy wiekowy park grabow jestem zacheconym a i powspominac jest tam oczym oj pani szanowna doroto mam takich miejsc duzo w moim zyciu i zawsze owe wspomnienia mnie tam nachodza bo drzewa choc stoja w miejscu jednak mowia nam o wielkiej historji ktora sie wydarzyla naprawde warto sie zatrzymac i powspominac o czasach jakie minely ot swoje dziecinstwo to prawdziwe pomniki przyrody one mowia my tu jestesmy caly czas ja podruzuje ale drzewo wiernie gdzie uroslo rosnie dlugo a my je pamietamy oj wiele sie wydarzylo za zycia pieknych drzew,w tych drzewach jest pewna prawda stara ukryta i one ja pamietaja szumia o niej jesto bardzo piekne na czas wspomnien i wzruszen co sie w tych latach wydarzylo drzewa niby stoja jak slupy ale tez rosna dojrzewaja sa wielkie i piekne a w i wydaje sie ze cos pamietaja pewna twoja i moja prawde i otym szumia w;lasnie a wiec warto sie zatrzymac i powspominac, a i moze jeszcze pomazyc czas jest w twoim zyciu drzewa to terz zapamietaja. mozna sie rozmazyc wtym co piekne zywe prawdziwe i bliskie naszemu sercu itd. itp.roman z rybnika. zachecam do wspomnen i mazen pamieci oczym szumia drzewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Chociszewie Pani Dorotka byla? Ha?...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2011 14:11

i jak cudownie cicho:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Dziedzic
  • Anna Dziedzic
  • 24.06.2011 21:12

śliczny park :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne drzewa i park, aż miło popatrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.