Facebook Google+ Twitter

Czerwona róża symbolem zwycięstwa

W Operze Wrocławskiej odbyło się 9 Spotkanie Dzieci Wyleczonych z Choroby Nowotworowej. Ta radosna uroczystość daje nadzieję tym, którzy ciągle walczą z chorobą.

Rozpoczęcie spotkania przez panią profesor Alicję Chybicką. / Fot. Jacek HeliaszPo raz dziewiąty we Wrocławiu zostało zorganizowane Spotkanie Dzieci Wyleczonych z choroby Nowotworowej. 7 grudnia Opera Wrocławska w swych przepięknych wnętrzach gościła Pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Wszyscy zaproszeni otrzymali przy wejściu ogromną różę, którą należało przypiąć do ubrania. Wyróżniały się czerwone, stanowiące symbol zwycięstwa z chorobą nowotworową. Radość i nadzieję dawało to, że wśród ogromnej ilości zaproszonych gości czerwonych róż było naprawdę dużo.

Żelazna Alicja

Taki przydomek od dawna nosi pani profesor Alicja Chybicka szefowa Kliniki, znana ze swej
skuteczności i determinacji w walce o dzieci z ul. Bujwida. Powitała gości oraz przedstawiła w krótkiej prezentacji multimedialnej działanie zespołu medycznego i placówki. Zgromadzeni zapoznali się również z akcjami na rzecz dzieci, jakie odbyły się w bieżącym roku.

Kropla życia dla siedzących na scenie

Nietypowe miejsca ustawione na scenie zajęli ludzie, którzy wspomagają Pacjentów i klinikę w W czasie prezentacji multimedialnej naszym działaniom Pani Profesor poświęciła nieco więcej uwagi. / Fot. Jacek Heliasznajróżniejszy sposób. Pani Profesor dziękując za te działania każdemu wyróżnionemu wręczała nietypowy prezent - statuetkę "kropla życia". Ten przepiękny w swoim kształcie prezent stanowił podziękowanie za dary na rzecz Kliniki, prezenty dla dzieci, krew, organizację imprez i spotkań.
Kropli rozdano naprawdę wiele. Na scenie spotkali się przedstawiciele Kurii Wrocławskiej, Komendy Policji, dyrektorzy wielu szkół oraz przedstawiciele różnorodnych firm, fundacji i zakładów pracy.

Otrzymali je również: Marszałek Woj. dolnośląskiego Marek Łapiński, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak ,Dyrektor Szpitala Marek Zdeb. Problem chorych dzieci porusza wiele serc, a podziękowania pani profesor mobilizują do dalszej pracy

Przylecieli Zieleni Anieli

Zaproszenie na to spotkanie otrzymaliśmy również my - twórcy akcji "Pozytywna Adrenalina". Z żółtymi różami zasiedliśmy wśród honorowych gości na scenie. Naszym nowatorskim działaniom pani profesor poświęciła nieco więcej uwagi. Uznała, że ufundowane dla małych pacjentów skoki spadochronowe w tandemie budują ich niezwykłą wiarę w siebie. Jest to element konieczny do pokonania choroby. Jeśli młody człowiek pokona strach i skoczy z samolotu z wysokości 4000 metrów, to zwycięży inne trudności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Elu...

chapeau bas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy którzy mogą powinni się przyczynić do budowy nowego budynku Kliniki.
A "Pozytywna Adrenalina" to super sprawa !!!! :-) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2009 13:32

W Szwajcarii w każdej gminie dwa razy w roku pobierana jest krew, organizują to wolontariusze z organizacji zwanej Samarytanie. Znalezienie dawców szpiku jest też stosunkowo łatwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadzieje zawsze trzeba mieć.
I przyklad mamy, że chorobę nowotworową można wyleczyć.
Pozdrawiam Elżbieto.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.