Facebook Google+ Twitter

"Czerwona" twarz kapitalizmu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-01-08 09:10

Mówi się, że my Polacy jesteśmy roszczeniowo nastawieni do życia. Jako spadkobiercy "komuny" uważamy, że nam się należy. Okazuje się, że nie jest to przypadłość, która dotyka tylko postkomunistyczne społeczeństwa.

Pewien mieszkaniec Limerick w Irlandii, pocałował był dziewczynę innego mieszkańca tego miasta. Ten w geście jakże zrozumiałej zazdrości wziął i spalił mu dom. Dom był komunalny, pogorzelec zaś zamieszkał w swoim vanie, niemieckiej produkcji. Sprawa raczej typowa i nieszczególnie warta wzmianki, gdyby nie wypowiedź poszkodowanego. Mianowicie żali się on i narzeka na opieszałość lokalnych władz odpowiedzialnych za przydział domów komunalnych. Początkowo proponowano mu lokal zastępczy, ale jak twierdzi "nie dało się tam mieszkać i został zmuszony do nocowania w samochodzie". Następnie dowiedział się, iż na lokum przyjdzie mu czekać 3, 6 lub nawet 9 miesięcy. W związku z tym jest bardzo rozżalony i rozpoczyna strajk głodowy.

Jeżeli ten desperat jest bezrobotny, to za równowartość jednotygodniowego zasiłku może opłacić duży pokój w domu jednorodzinnym, a za dwukrotność, może wynająć mały dom lub apartament i to na miesiąc. Rozdawnicza polityka pomocy społecznej w Irlandii, doprowadziła do tego, że prawdziwą furorę robi tu, znane z Polski hasło, „bo mi się nie opłaca". Pewnie, lepiej czekać, aż coś samo spadnie z nieba. A tak swoją drogą, to ciągłe wytykanie nam socjalistycznej mentalności, zaczyna być już nudne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.