Facebook Google+ Twitter

"Czerwony Kapturek" Jana Brzechwy w Teatrze Polonia

Mimo sezonu urlopowego kilka warszawskich teatrów zaprasza widzów na swoje spektakle z ubiegłego sezonu. Natomiast Teatr Polonia przygotował premierę "Czerwonego Kapturka" Jana Brzechwy, która odbędzie się w sobotę, 20 lipca.

Wykonawcy spektaklu "Czerwony Kapturek". / Fot. materiał Teatru Polonia w Warszawie"Czerwony Kapturek" Jana Brzechwy w reżyserii Adama Biernackiego zainauguruje cykl spektakli plenerowych na Placu Konstytucji (w sierpniu będzie on kontynuowany w Och -Teatrze), na które wstęp jest bezpłatny. Doskonale znaną bajkę realizatorzy reklamują w sposób następujący: "Ta realizacja stawia na młodych, uzdolnionych wokalnie aktorów, którzy postanowili opowiedzieć tę baśń po swojemu, wracając do czasów własnego dzieciństwa i kultowego winylowego wydania bajki z narracją Ireny Kwiatkowskiej. W ten sposób młodzi artyści chcą wciągnąć w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. CZERWONY KAPTUREK to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody". W obsadzie znaleźli się: Matylda Damięcka, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Katarzyna Kołeczek i Jarosław Sacharski. Scenografię i kostiumy przygotowała Paulina Czernek, muzykę opracował Mieczysław Janicz, a choreografię - Paulina Andrzejewska. Premierowe przedstawienie rozpocznie się o godz. 15. Kolejne spektakle "Czerwonego Kapturka" na Placu Konstytucji zaplanowano na 21,26,27,28 lipca (o ile dopisze pogoda).

Na letnie miesiące Teatr Polonia przy ulicy Marszałkowskiej 56 w Warszawie przygotował przegląd tego, co widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar. Zobaczyć będzie można nie tylko "32 omdlenia" w mistrzowskiej obsadzie (Krystyna Janda, Ignacy Gogolewski oraz Jerzy Stuhr), ale też "Danutę W." czy "Zmierzch długiego dnia", czyli klasykę amerykańskiego dramatu XX wieku z Krystyną Jandą oraz Piotrem Machalicą w rolach głównych. Ponadto na afiszu znajdziemy sztuki, na które wielu widzów czeka od kilku miesięcy: "Dowód" w reżyserii Andrzeja Seweryna i z Joanną Trzepiecińską oraz Marią Seweryn, Marcinem Perchuciem i Andrzejem Sewerynem w obsadzie, a z klasyki na przykład "Grube ryby" w znakomitej obsadzie (m.in. Artur Barciś, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Kiersznowski, Agnieszka Pawełkiewicz czy Wiesława Mazurkiewicz).Wykonawcy spektaklu Teatru Polonia w Warszawie. / Fot. materiał Teatru Polonia w Warszawie

Natomiast 30 sierpnia w Teatrze Polonia na dużej scenie odbędzie się kolejna premiera. Tym razem Adam Sajnuk wystawi sztukę Nicka Payne'a "Konstelacje", w której zagrają Maria Seweryn i Grzegorz Małecki (aktor Teatru Narodowego w Warszawie). Ta sztuka mówi o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle - matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst, opowiada o Marianne i Rolandzie, którzy spotykają się i zakochują w sobie. Premiera "Konstelacji" rozpocznie się o godzinie 19.30. Spektakl grany będzie także w kolejne dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Takie przedstawienia na pl. Konstytucji link cieszą się zainteresowaniem mieszkańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała wiadomość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.