Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21911 miejsce

Części zamienne - czy to się opłaca?

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2015-10-28 14:51

Serwisowanie samochodu to z pewnością najmniej przyjemna czynność związana z użytkowaniem pojazdu. Wymieniając zużyte elementy w aucie, użytkownik staje przed wyborem: kupić oryginał czy zamiennik? Podobno części w ASO kupują tylko bogacze, a oszczędni wybierają sklepy z tańszymi zamiennikami. Gdzie szukać różnicy i czy tanie zamienniki rzeczywiście są najkorzystniejsze pod względem finansowym i jakościowym?

 / Fot. materiały prasoweZamiennik, a oryginał

W latach 80. większość części samochodowych można było kupić tylko w autoryzowanym serwisie. Koszt podzespołów był niejednokrotnie tak duży, że naprawa okazywała się dla właściciela nieopłacalna. Wszystko uległo zmianie, gdy na rynku pojawiły się tzw. 'zamienniki' - odpowiedniki części oryginalnych, będące tańszą alternatywą. Wiele z nich to wierna kopia oryginału. Przedsiębiorstwa produkujące zamienniki bardzo często dostarczają bowiem te same części na tzw. pierwszy montaż do nowych samochodów. W rezultacie podstawową różnicą między zamiennikami a oryginalnymi częściami jest opakowanie.

Wbrew powszechnej opinii, zamienniki nie są częściami gorszej jakości. Zasadniczą różnicę stanowi fakt, że nie są one przypisane do konkretnej marki, co ma miejsce w przypadku części oryginalnych - podaje specjalista lidera sprzedaży części zamiennych, sklepu iParts.pl. Ponadto zamienniki dysponują w większości przypadków odpowiednimi certyfikatami, które są gwarancją dobrej jakości.

Kupuj z pewnego źródła

Nie zawsze zamiennik okazuje się trwały. Niestety, wśród wartościowych części zamiennych, znaleźć można różnego rodzaju podróbki, które nie spełniają istotnych norm jakościowych. W tym celu należy wystrzegać się części nieznanego pochodzenia. Nie brak bowiem na rynku części zamiennych, które pochodzą od chińskich producentów. Jakość takich zamienników pozostawia wiele do życzenia. Ponadto nieznane zamienniki nie grzeszą trwałością i szybko okazuje się, że daną część należy wymienić ponownie. Nie można zapominać o tym, że jakość części zamiennych zależy przede wszystkim od zaufanego źródła. Pozorne oszczędności nie powinny zatem przesłaniać Wam zdrowego rozsądku.

Sprawdzaj ceny, nie przepłacaj

Części oryginalne są drogie i dlatego warto sięgać po zamienniki u zaufanego dystrybutora. Różnica ceny w stosunku do sieci dilerskiej jest naprawdę duża (nawet 3/4 ceny ASO), natomiast ryzyko awarii to samo. Co więcej, w wielu przypadkach mamy do czynienia z częściami znanych producentów tj. Delphi, czy Valeo. W poszukiwaniu tańszych części, warto powęszyć w sklepach internetowych - w atrakcyjnych cenach można nabyć bardzo dobrej jakości części zamienne. Rozsądny wybór pozwoli cieszyć się dobrą kondycją auta, a przy okazji nie poczyni zbytnich 'spustoszeń' w budżecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić części zamienne niż oryginały, ale niestety trzeba się liczyć z tym że mogą być one nieco gorszej jakości. Każdy montuje do swojego samochodu to co mu najbardziej odpowiada i na co go stać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.