Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18347 miejsce

Czesi na Facebooku: nie znosimy Polaków

Na popularnym portalu społecznościowym Facebook funkcjonuje czeska strona "Nesnašime Polaky" ("Nie znosimy Polaków").

 / Fot. obrazek z profilu antypolskiej strony na FacebookuJak podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita", na popularnym portalu społecznościowym Facebook powstała wroga Polsce strona w języku czeskim. W tej sprawie zostało już złożone doniesienie, jednak policjanci są bezradni. Jako że właściciele Facebooka przebywają w USA i RPA, konieczne byłoby zaangażowanie Interpolu, co nie jest rzeczą prostą.

Antypolską stronę na Facebooku symbolizuje przekreślona flaga Polska. W tym momencie przeszło czterystu użytkowników zarejestrowało się w charakterze jej fanów. Dyskusja trwająca obecnie w tym miejscu to w dużej mierze słowa sprzeciwu wobec głoszenia haseł nienawiści i prób skłócenia Polaków i Czechów. Znaczna część wypowiedzi jest w języku polskim.

"Rzeczpospolita" powołuje się na polskich działaczy z Zaolzia, którzy uważają, że twórcy kontrowersyjnej strony pochodzą z tego właśnie regionu, w którym antagonizmy polsko-czeskie są wciąż silne. Zaolziańscy Polacy nie kryją rozżalenia: - Gdyby na Facebooku ktoś krytykował Murzynów albo nawoływał do organizowania akcji terrorystycznych, interwencja na pewno byłaby natychmiastowa. Antypolska strona może funkcjonować miesiącami.

Czytaj również: http://www.rp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

kokos
  • kokos
  • 07.04.2011 21:48

Czesi nie lubią nas za zaszłości historyczne i za to ich rozumiem. Ja nienawidze ruskich. Bardzo lubie Czechów ale wpełni rozumiem ich niechęć do nas. (oczywiście nie można generalizować).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem w Czechach i nic takiego nie odczułem.... wręcz przeciwnie. Czescy użytkownicy Facebooka nie odwzorowują zachowań całego społeczeństwa.
Kiedyś rozmawiałem z czeską nauczycielką, to ciepło kojarzyła nasz kraj, w dodatku bardzo lubi Czterech pancernych i psa:)

A sam fakt istnienia tej strony jest niepokojący, powinna ona zostać zlikwidowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2009 14:15

Dla mnie facebook to jedna z głupszych stron jaką kiedykolwiek widziałam. Też tam jestem zarejestrowana, ale to tak raczej z musu niż z "chcenia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podczas półrocznego pobytu na Erasmusie w Niemczech najbardziej zaprzyjaźniłam się właśnie z Czechami, tak swoją drogą...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemili Czesi... uważam, że nie należy generalizować... Ludzie jak ludzie. Są różni. W hostelu w Pradze natknęłam się na wyjątkowo niemiłego, podejrzliwego i nieszanującego cudzej prywatności Czecha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może warto zastanowić się, co jest przyczyną? Jakiś czas temu wakacje spędzałem właśnie w Czechach (kilkukrotnie). To, jak zachowują się Polacy w Czechach to temat na długi artykuł. Było mi wstyd, że jestem Polakiem. :-(
A Czesi są tacy przemili...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czechów lubię. A tych kilku głupich to co z tego. Co oczywiście nie znaczy, że nie należy z tą stroną nic zrobić. Żądam by to zniknęło.

PS to stara sprawa. Było już o tym mówione z 3 czy 4 miesiące temu. Wtedy też powstała taka grupa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szwejk powiadał tak: Nna swiecie obok ludzim madrych, muszą byc także głupcy. Bo gdyby wszyscy byli mądrzy, to co drugi zgłupiałby od tej mądrości. W przypadku autorów strony tak widocznie sie stało. Nie ma nad czym rozdzierać szat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Taka grupa już istnieje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też lubię Czechów i Czechy.
Zróbmy na Facebooku stronę przyjaźń polsko-czeska, zobaczymy która zyska większą popularność ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.