Facebook Google+ Twitter

Czesi nie chcą tarczy antyrakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 21:48

Czeskie poglądy na amerykańską tarczę antyrakietową nie zmieniły się od dwóch lat. Dwie trzecie ankietowanych nadal są przeciwne umieszczeniu amerykańskiego radaru w ich kraju, a jedynie jedna co czwarta popiera budowę tej instalacji.

W opublikowanym czerwcowym sondażu Centrum Badania Opinii Publicznej 66 procent ankietowanych opowiedziało się przeciw amerykańskiemu radarowi w Czechach, a poparło go jedynie 26 procent. Mniej więcej tak samo mówili Czesi miesiąc wcześniej i przed rokiem; poszczególne wyniki różniły się od obecnych o zaledwie trzy do sześciu punktów procentowych.

Najwięcej przeciwników amerykańska instalacja ma wśród wyborców partii komunistycznej i socjaldemokratycznej, emerytów i rencistów, ludzi z niższym wykształceniem i gorzej sytuowanych. Największymi zwolennikami umieszczenia amerykańskiego radaru na czeskim poligonie są wyborcy Obywatelskiej Partii Demokratycznej premiera Mirka Topolanka, ludzie z maturą i dyplomami szkół wyższych, przedsiębiorcy, menadżerowie i osoby uważające, że żyje im się dobrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.