Facebook Google+ Twitter

Czesi podpiszą jutro z Amerykanami umowę ws. tarczy antyrakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-07 18:28

Na podstawie dokumentu, na poligonie w Brdach niedaleko Pragi za kilka lat stanie radar, który ma być częścią amerykańskiej instalacji. Na ceremonię do Pragi przyjedzie amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.

Condoleezza Rice przyleci do Pragi przed południem. Spotka się z czeskim premierem Mirkiem Topolankiem. Samą uroczystość podpisania umowy zaplanowano na godz. 15.00 w siedzibie ministerstwa spraw zagranicznych.

Ze strony czeskiej dokument podpisze szef dyplomacji Karel Schwarzenberg.Trzy godziny później na placu Wacława w Pradze zaplanowana jest demonstracja przeciwników tarczy. Ze względów bezpieczeństwa władze czeskiej stolicy nie pozwoliły zorganizować manifestacji w trakcie podpisywania umowy.

Dlatego, jak podkreślają organizatorzy demonstracji, będzie to tylko symboliczny wyraz sprzeciwu wobec radaru.Według ostatnich sondaży, budowie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej sprzeciwia się niemal 70 procent Czechów. Tyle samo chciałoby ogólnokrajowego referendum w tej sprawie.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.