Facebook Google+ Twitter

Czesi wesprą Białorusinów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 12:54

Czesi będą wspierać starania Białorusi o zacieśnienie kontaktów z Unią Europejską. Takie zapewnienie złożył przebywający w Mińsku czeski wiceminister spraw zagranicznych, Tomasz Pojar.

Czechy 1 stycznia obejmą półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Z lakonicznego komunikatu białoruskiego MSZ można dowiedzieć się tylko, że rozmowy dotyczyły rozwoju partnerskich stosunków Mińska z Brukselą. Białoruskie EuroRadio informuje, że jednym z priorytetów czeskiej prezydencji w Unii będzie przybliżenie Białorusi do Europy Zachodniej.

Portal TuT.by zwraca uwagę, że czeski polityk spotkał się również z przedstawicielami białoruskiej opozycji. Opozycjoniści przekazali mu pakiet postulatów, dotyczących zmian w kodeksie karnym, prawie prasowym i ordynacji wyborczej.

Niezależny portal Karta - 97 kończy swą informację optymistycznym cytatem z wypowiedzi Tomasza Pojara - białoruskie i czeskie władze mają inne zdanie na temat rozwoju demokracji na Białorusi, ale w krótkim czasie na pewno nastąpi znaczny postęp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.