Facebook Google+ Twitter

Czeska policja zastrzeliła poszukiwanego włamywacza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-11 22:07

Po 24 godzinach poszukiwań czeska policja odnalazła i zastrzeliła 42-letniego włamywacza Pavla Tauchena. Dzięki brawurowej akcji swojej żony - Dagmar uciekł on wczoraj policyjnej eskorcie sprzed kliniki w Pilznie. Czeskie media porównują dramatyczną ucieczkę ściganych z losami "Bonnie i Clyda".

Jednostki specjalne policji otoczyły dwójkę uciekinierów w pobliżu małej wioski Hajany na południu Czech. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Podczas wymiany ognia Pavol Tauchen otrzymał śmiertelną ranę w głowę. Jego żona z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do kliniki w Pilznie. Jej stan jest krytyczny.

28-letnia Dagmar Tauchen uprowadziła wczoraj swojego męża po brawurowym ataku na więzienną eskortę przed kliniką w czeskim Pilznie. Uzbrojona w pistolet automatyczny, zaatakowała policjantów, którzy przewozili skazanego z więzienia do kliniki. Oboje uciekli na południe Czech Skodą. W całych Czechach rozpoczęto wówczas akcję poszukiwawczą, zablokowano główne trasy komunikacyjne.

42-letni Pavol Tauchen specjalizował się w napadach na banki i przedsiębiorstwa. Wysadzał w powietrze kasy pancerne i bankomaty. Skazano go na 5 lat pozbawienia wolności. Z Dagmar ożenił się w tym roku w więzieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.